خبر فوری
خانه / بیانیه / تشکل های دانشجویی دانشگاه های زنجان در حمایت از “پریسا رفیعی” بیانیه صادر نمودند

تشکل های دانشجویی دانشگاه های زنجان در حمایت از “پریسا رفیعی” بیانیه صادر نمودند

اؤیرنجى : تعدادی از تشکلهای دانشجویی، کانونها و نشریات دانشگاه های زنجان در حمایت از پریسارفیعی ،فعال صنفی دانشجویی و دانشجوی تورک آزربایجانی دانشگاه تهران که در راستای فعالیتهای صنفی به ۷ سال حبس تعزیری در بیدادگاه های رژیم فاشیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام محکوم گردیده است بیانیه ای مشترک صادر نمودند.

متن بیانیه بدین شرح ا ست:

غم‌انگیز است که زیست ما در جایی رقم می‌خورد که در آن، زندگی مفت است، اما کفن نه! جایی که در آن قلمی پای نوشته‌ای را امضا می‌کند که حکم به تاراج زندگی بهترین جوانان آن می‌کند. مهر همیشه پشت درهای دانشگاه باقی مانده است.. همیشه چشمان ما به جای خالی یاران هم‌دبستانیمان بوده است.

پریسا رفیعی دانشجوی ۲۱ ساله زنجانیِ دانشگاه تهران، این روزها نه در شوق بازگشت به دانشگاه و کلاس‌های خود، که در انتظار دادگاه تجدید نظر خود برای حکم ۷ سال زندان است. زندان که گفته بودند جای دزدان و کسانی است که از دیوار بیت‌المال بالا رفته‌اند؛ حالا جای کسانی شده است که انسان را شایسته و بایسته آزادی می‌خواستند. پریسا، محکوم به ۷۴ ضربه شلاق نیز شده است و این ها همه به جرم مطالبات به‌حق صنفی او برای خود و دانشجویانی است که به قوانین تبعیض‌آمیز خوابگاه اعتراض داشتند.. دانشجویانی که روند تحصیلی‌شان با پولی شدن آموزش و گرانی افسارگسیخته کشور به مخاطره می‌افتاد. سر تا پای ما از این قساوت بر خود لرزید اما دستی که چنین حکمی را امضا کرده است.. نه!

اکنون که از بی‌مهری‌ها رنجیده و از بی‌پناهی دانشگاه اندوه به سینه داریم، با دستان خالی، از حریم خود دفاع می‌کنیم. ما خواستار رفع اتهام و تعقیب قضایی از پریسا رفیعی و تمامی کسانی هستیم که به گناهی ناکرده از روند معمول زندگی خود بازمانده‌اند و یا گرفتار بند اند. و اگر گوش شنوایی در وزارت علوم، نمایندگان مجلس و دستگاه قضا هست، با صدای بلند تکرار می‌کنیم که جواب فعالیت‌های صنفی، سیاسی و فرهنگی هیچ دانشجویی زندان نیست و به نهادهای امنیتی و قضایی که مسئولیت مستقیم این روند ناصواب متوجه آن‌هاست، یادآور می‌شویم که فعالیت صنفی که در چارچوب قانون اساسی است جرم محسوب نمی‌شود و بر اساس همان قانون که ادعای صیانت و اجرای آن را دارید، می‌گوییم جرم، ربودن دانشجو از مقابل دانشگاه و حبس ۲۳ روزه او در مکانی نامعلوم و دور از اطلاع خانواده است. تخطی به حریم دانشگاه را متوقف کنید و بپذیرید که در رویه و رفتار خود نیازمند تجدید نظر مبنایی هستید.

امضا کنندگان این بیانیه:
انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه زنجان
انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه زنجان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان
کانون اشراق
کانون سایه
کانون سیمرغ
کانون تئاتر
نشریه ۱۶ آذر
نشریه جمهوری
نشریه رادیکال
نشریه رسا
نشریه زنگین
نشریه ساره
نشریه سرو
نشریه هویت طلب

 

بیشتر بخوانید

بی خبری و نگرانی ها از وضعیت فعالین ملی آزربایجانی بازداشت شده در مراسم تشییع پیکر “عزیز پورولی” ادامه دارد!

اؤیرنجى :مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس در تبریز دیروز در مراسم تشییع جنازه فعال باسابقه حرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *