چهارشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه / اخبار / تظاهرات اویغورهای ساکن اتریش ؛ در اعتراض به جنایت های دولت چین علیه ملت تورک اویغور

تظاهرات اویغورهای ساکن اتریش ؛ در اعتراض به جنایت های دولت چین علیه ملت تورک اویغور

اؤیرنجى: شهروندان تورک اویغوری ساکن اتریش به پاس دهمین سالگرد گرامیداشت جان باختگان ملت تورک اویغور به دستان جنایتکاران دولت چین در تورکستان شرقی تظاهراتی اعتراضی را در وین به سرانجام رساندند.

به گزارش اؤیرنجى به استناد از خبرگزاری آناتولی؛ گروهی از تورک‌های اویغور ساکن اتریش به مناسبت دهمین سالگرد حوادث اورومچی در اعتراض به سیاست‌های چین علیه مسلمانان و ملت تورک اویغور ، در وین پایتیخت اتریش تظاهرات برگزار کردند.

این معترضان که در خیابان ماریا هیلفر به عنوان یکی از مهمترین خیابان‌های وین، تجمع کرده بودند، پلاکار‌دهای با مضمون “سه میلیون اویغور بصورت خودسرانه در چین زندانی هستند”، ” صدای خود را بلند کن اروپا” و “آزادی برای اویغور‌ها” را حمل می کردند.

عبدالغنی یعقوب، رئیس انجمن اویغور‌هایی اتریش که این تظاهرات را برگزار کرد در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که این تظاهرات را جهت گرامی داشتن یاد اویغور‌های کشته شده در تورکستان شرقی توسط نیروهای امنیتی چین در سال ۲۰۰۹ برپا کرده‌اند.

یعقوب گفت: “به خاطر آزادی و استقلال تورکستان شرقی می خواهیم صدای خود را به گوش همه برسانیم. این منطقه در سراسر جهان به اسم منطقه خودمختار سین‌کیانگ معروف است. هدف ما این است که روزی این منطقه به نام «تورکستان شرقی» که اسم واقعی آن است، خوانده شود”.

وی همچنین با بیان اینکه چین در اردوگاه‌هایی که آنها را به عنوان «اردوگاه آموزشی» معرفی می کند، بیش از سه میلیون اویغور به اسارت گرفته شده‌اند، تصریح کرد: “چین اردوگاه‌های مانند نازی‌ها را در قرن بیست یکم در تورکستان شرقی تاسیس کرده است. فرزندان کسانی که در این اردوگاه‌ها حضور دارند به خانواده‌های چینی داده شده مورد تحریف فرهنگی قرار می گیرند. در این اردوگاه‌ها ده‌ها شهروند ما به قتل رسیدند. هدف اصلی ما این است که جهان در جریان این ظلم قرار بگیرد”.

بیشتر بخوانید

دیدار حساس امروز اردوغان و پوتین! / حسن راشدی 

امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ( ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹) ساعت ۲۲، زمان تعلیق عملیات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *