خبر فوری
خانه / اخبار / تعدادی کشته و مجروح در حمله انتحاری چابهار !

تعدادی کشته و مجروح در حمله انتحاری چابهار !

اؤیرنجى : حمله انتحاری با خودرو به ستاد نیروی انتظامی چابهار صبح پنج شنبه باعث کشته شدن دست کم ۲ نفر و زخمی شدن ۴ نفر شده است،ستوان دوم پلیس داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده، دو نفری هستند که در این حمله انتحاری کشته شده‌اند.

این خودرو در حالی که تلاش داشته است وارد ستاد نیروی انتظامی شود در محدود در ورودی ستاد متوقف شده است و مهاجمان در همین مکان خودرو را منفجر کرده‌اند.

ایرنا خبر داده است که سرهنگ حیدر علی کیخا فرمانده نیروی انتظامی چابهار از جمله کشته شدگان این انفجار است با این حال این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد. هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی در این ستاد کشته شده است.

به گزارش رجا نیوز گروه انصارالفرقان از گروههای شبه نظامی در منطقه بلوچستان مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده گرفته است.

خبرگزار فارس با انتشار عکسی از حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل این حمله انتحاری در چابهار خبر داده است.

محمد مساعد خبرنگار شرق که در نزدیکی محل انفجار بوده در توئیتر خود از کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر خبر داده است و نوشته است که حمله انتحاری بوده است.

همچنین برخی منابع از تیراندازی بعد از این حمله سخن گفته‌اند. در ویدیویی که فارس نیوز منتشر کرده به وضوح صدای تیراندازی شدید پس از انفجار شنیده می‌شود.

بندر جابهار از حیطه تحریم های جدید واشنگتن استثناء شده است. این اقدام با توجه به نقش و اهمیت این طرح برای توسعه اقتصادی کشور افغانستان صورت گرفته است.

از این منظر برخی در شبکه های اجتماعی ارتباطی بین این حمله انتحاری و مستنثا شدن این بندر از تحریم های آمریکا برقرار کرده اند و می گویند بندری که تاکنون امن بود درست زمانی که قرار است نقش اقتصادی مهمی در منطقه ایفا کند، ناامن می شود.

در سال ۲۰۱۰ دو حمله انتحاری در مسجد جامع شهر زاهدان در سیستان و بلوچستان دست کم ۲۸ نفر از جمله تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند. مسئولیت این حمله را در آن زمان گروه جندالله بر عهده گرفت.

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *