دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه / آذربایجان / تمدید مرخصی درمانی علیرضا فرشی زندانی سیاسی آزربایجانی

تمدید مرخصی درمانی علیرضا فرشی زندانی سیاسی آزربایجانی

اؤیرنجی : علیرضا فرشی فعال ملی و مدنی آزربایجان جنوبی که اخیرا از زندان تهران بزرگ به مرخصی درمانی اعزام شده است به نزدیکان خویش اطلاع داده که امروز ۶ بهمن ۱۴۰۰ در پی مراجعه به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بهارستان برای ارائه مدارک پزشکی، مرخصی درمانی این فعال مدنی به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است.

نزدیکان آقای فرشی همچنین اطلاع داده اند که ایشان فردا پنجشنبه در بیمارستان بینا شهر تهران جهت جراحی و بخیه مجدد به چشمهایشان بستری خواهند شد.

گفتنی است علیرضا فرشی فعال ملی مدنی آزربایجانی محبوس در زندان تهران بزرگ روز ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ با تودیع قرار وثیقه۶۰۰ میلیون تومانی و کفالت ۶۰۰ میلیون تومانی به مرخصی درمانی ۱۸ روزه اعزام شده بود.

آقای فرشی پیشتر در نامه ای سرگشاده به دادیار‌ شعبه دوم‌ اجرای احکام‌ شهرستان‌ بهارستان از تشدید بیماری، لزوم پیوند‌ عمل قرنیه‌ چشم و ابتلای‌ خود‌ به دیابت‌ نوع‌ دو‌ خبر داده و خواستار اعطای مرخصی و مداوای‌ خود در خارج از زندان شده بود‌.

این فعال آزربایجانی در حال گذران دو سال حبس تعزیری خود از بابت شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری به سال ۱۳۹۲ است درحکمی دیگر به ۵۰ ماه حبس تعزیری ( ۳ سال و ۶ ماه از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و ۸ ماه حبس تعزیری از بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی)، با بندهای تکمیلیِ ممنوعیت ۲ ساله از عضویت در دستجات و گروههای سیاسی و ۲ ماه کار اجباری در سازمان بازیافت زباله‌های تهران محکوم گشته است که ۱۱ فروردین ماه امسال شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری در یک دادگاه پنج دقیقه‌ای علیه آقای فرشی صادر کرده بود.

علیرضا فرشی ۴۳ ساله ، متولد مرند ، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر ( گرایش برنامه‌نویسی) از دانشگاههای تهران و صنعتی شریف ، عضو بنیاد ملی نخبگان ، استاد اخراجی دانشگاه بین‌المللی جلفا و فرزند فرمانده شهید جنگ است که به جهت مطالبه‌گری حقوق زبانی تورکها در ایران و تاسیس کتابخانه‌های تورکی در روستاهای آزربایجان دستگیر ، شکنجه و متحمل حبس طولانی مدت شده است.

بیشتر بخوانید

از ترس اعتراضات وزارت کشور دستور داد تمام مسابقات فوتبال در جغرافیای ایران نام بدون تماشاگر برگزار شود

اؤیرنجی: به بهانه کرونا اما از واهمه بالا گرفتن اعتراضات به نابرابری، وزارت کشور دستور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *