خبر فوری
خانه / آذربایجان / تهدید، احضار و بازجویی فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی ادامه دارد!

تهدید، احضار و بازجویی فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی ادامه دارد!

اؤیرنجى : بنا بر خبرهای رسیده بر گروه خبری اؤیرنجی وزارت اطلاعات رژیم ایران در طی روزهای اخیر جمعی از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در شهرهای تبریز و اورمیه را احضار و مورد بازجویی قرار داده است.

گفته ها حاکی از این است که؛ هفته گذشته ستاد خبری وزارت اطلاعات با تماس تلفنی برخی از فعالین دانشجویی آزربایجان جنوبی در شهر اورمیه آنان را به ستاد خبری این شهر احضار و چندین ساعت مورد بازجویی و تهدید قرار داده است.

همچنین فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی ساکن تبریز نیز برای بازجویی به اتاق ۳۷ زندان تبریز احضار شده و مورد تهدید و بازجویی بازجوها قرارگرفته‌اند.
‌‌
حراست دانشگاه‌ها و نهادهای امنیتی در چند سال اخیر با شیوه‌های مختلف تلاش بسیار چندی در به رخوت کشیدن جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی کردند.

فعالین ملی آزربایجانی فوت مرحوم «علی‌محمد زاده» از فعالین تأثیرگذار جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی را بی‌ربط با تهدیدها و احضارهای وزارت اطلاعات نمی‌دانند.
‌مرحوم «علی‌محمد زاده» که همواره مورد آزار و اذیت نهادهای اطلاعاتی و امنیتی قرار می‌گرفت متأسفانه چند هفته پیش در محور اهر-تبریز در یک سانحه مشکوک رانندگی جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید

اقرار وزارت کار رژیم ایران به بیکاری حداقل ۱.۵ میلیون نفر پس از بحران کرونا در جغرافیای ایران!

اؤیرنجى : چند مقام وزارت کار رژیم ایران از بیکاری دست کم یک میلیون و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *