خبر فوری
خانه / اخبار / تهران در حمایت از فعالین ملی و محبوس آزربایجانی ؛ پوستر باران گردید

تهران در حمایت از فعالین ملی و محبوس آزربایجانی ؛ پوستر باران گردید

اؤیرنجى:فعالین ملی و تورکان ساکن تهران ،در جهت حمایت از زندانیان سیاسی و ملی آزربایجانی پوسترهای مزین شده به تصاویر فعالین ملی محبوس آزربایجانی را در نقاط مختلف این شهر تورک نشین پخش کرده و به دیوارها چسباندند.

به گزارش اؤیرنجى ؛فعالین ملی آزربایجانی و تورکان ساکن تهران روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۷ در حمایت از فعالین ملی محبوس آزربایجانی ،پوسترها و تصاویر قهرمانان محبوس آزربایجانی را در نقاط مختلف تهران پخش کرده و به دیوارهای مکان های پرتردد  این شهر تورک نشین نصب نمودند.

بر روی پوسترهای پخش شده توسط فعالین ملی تورک ساکن تهران، تصاویری از قهرمانان و اسطوره های مبارزه و مقاومت ملت تورک آزربایجان جنوبی از جمله ؛

آقای عباس لسانی (فعال خستگی ناپذیر ،اسطوره مقاومت و قهرمان ملی آزربایجان)،

دکتر لطیف حسنی(دبیر کل تشکیلات یئنی گاموح و قهرمان آزربایجانی که به ۹ سال زندان محکوم گردیده است و پنجمین سال حبس خود  را در زندان رجائی شهر کرج سپری نموده است )،

مهندس سیامک میرزائی (از نخبه های جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی و قهرمانی که جزو دانشجویان آزربایجانی ستاره دار و محروم از تحصیل بوده و هم اکنون در زندان ائوین زندانی می باشد) نقش بسته است.

همچنین روی پوسترهای پخش گردیده به زبان تورکی آزربایجانی و الفبای لاتین جمله “زندانیان سیاسی آزربایجانی آزاد گردند” درج شده است.

حمایت از حقوق زندانیان سیاسی آزربایجانی و قهرمانانی که به خاطر دفاع از حقوق ملی و انسانی ملت تورک آزربایجان جنوبی در بیدادگاه های شوونیسم فارس به زندان و شکنجه و تبعید محکوم گردیده اند ،وظیفه هر فعال ملی و هر شهروند تورک بوده و می باشد و شهروندان تورک نیز طی این چند روز گذشته به هر نحوی حمایت های خود را از قهرمانانشان اعلام نموده اند.

نمونه هایی از تصاویر و پوسترهای فعالین ملی و محبوس آزربایجانی که در تهران توسط فعالین ملی تورک پخش گردیده است:

بیشتر بخوانید

کاخ سفید: می‌خواهیم فشار اقتصادی به رژیم ایران به سطحی غیرقابل تحمل برسد!

اؤیرنجى : ویکتوریا کوتس معاون دستیار رئیس‌جمهور آمریکا در یادداشتی در سایت کاخ سفید اعلام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *