خانه / حقوق بشر / تورک های اویغور نیز همانند تورک های آزربایجان جنوبی شستشوی مغزی می‌شوند! / ا.دیلمانلی 

تورک های اویغور نیز همانند تورک های آزربایجان جنوبی شستشوی مغزی می‌شوند! / ا.دیلمانلی 

برای اولین بار اسناد فاش شده نشان می‌دهد که رژیم کمونیستی چین شبکه‌ای از زندان‌های فوق امنیتی ساخته است.
به ادعای اویغورهای آزاد شده از زندان چین، هدف از ایجاد این زندان‌ها شست و شوی مغزی و مانقورد کردن صدها هزار نفر از تورک های اویغور می باشد .

پ. ن :
اگر چه وجود شکنجه گاه های چین، بعد از سالها مخفی کاری تازه آشکار شده است اما رژیم های دیکتاتور ایران در دوره رضا پالانی و در ادامه اش ناجمهوری اسلامی، تورکان آزربایجان جنوبی را فقط به خاطر تورک بودنشان که سیستم مرکزی فارس طاقت تحمل فرهنگ غنی تورکان را ندارد، نزدیک به یک قرن است مورد آزار و شکنجه های شدید قرار می‌دهند که این رفتارها روی رژیم دیکتاتوری چین را سفید کرده است.

رژیم فاشیستی ایران، تورک های آزربایجان و رژیم کمونیستی چین، تورک های اویغور را شستشوی مغزی می‌دهند ، فرق این جنایت در ابعاد فاجعه می باشد، رژیم چین در یک محدوه زندان، این فجایع را مرتکب می شود. ولی رژیم ایران در سطح یک جغرافیای وسیع و با ابزارهای پیشرفته رسانه ای و آموزشگاه های باز این جنایت ها را مرتکب می‌شود.

مقامات چین همانند ایرانی ها بارها اینچنین اتهامات را رد کرده و گفته اند اردوگاه‌هایی که در منطقه «سین کیانگ» در شمال غرب این کشور ساخته شده، فقط برای آموزش و پرورش هستند.

اما مدارکی رسمی در اختیار گروه بین‌المللی خبرنگاران تحقیقی قرار گرفته که چینی ها تورکان اویغور را وادار به کارهای غیر انسانی و تکان دهنده می‌کنند که خودشان نمی خواهند.

این مدارک نشان می‌هد که افراد چگونه در این زندان‌ها شست و شوی مغزی و مجازات می‌شوند. سفیر چین در بریتانیا این ادعا ها را رد کرده است.

دلیل دیگری که تورکان اویغور را مورد خشم چینی ها قرار داده،مبارزه تورکان اویغور برای مستقل کردن منطقه سین کیانگ از اشغال چین است، سرزمین تورکستان شرقی سالهاست که در اشغال چین قرار دارد و استقلال طلبان اویغور برای بازگرداندن موطنشان متحمل سنگین ترین مجازات ها می‌شوند طوری که حتی نامگذاری ساده مغازه ها به نوشته تورکی با حمله شدید چینی ها و شکستن شیشه های مغازه هایشان منجر می‌شود.
حتی چینی ها مادران باردار اویغور را به طرز وحشیانه ای مورد شکنجه قرار می‌دهند که کودکان در شکم مادرشان فوت می‌کنند.

نیویورک تایمز اسناد طبقه بندی شده حزب کمونیست چین را بدست آورده است که در یکی از این اسناد رئیس جمهور چین دستور اکید داده است که با تورکهای اویغور در سین جان به شدت و بدون مرحمت برخورد شود.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین کمونیستی و آیت الله خامنه ای رهبر ایران فاشیستی، مانند دیگر دیکتاتورهای تاریخ در لیست افراد جنایت علیه بشریت هستند که به خاطر بقای حاکمیتشان مردم را قتل عام می کنند.

چینی ها، کودکان اویغور را از خانواده هایشان جدا کرده و وادار می‌کنند که فرهنگ و هویت خودشان را انکار کنند و وانمود کنند که عاشق فرهنگ کمونیستی چینی هستند.
زمان رضا پالانی نیز کودکان تورک را از مادرانشان جدا می‌کردند و به دست یک دایه فارس زبان می‌سپردند که کودک زبان خودش را از یاد ببرد و با شیوه بیگانه پارسی آموزش ببیند.
همچنین در مدارس آزربایجان برای تنبیه دانش آموزانی که تورکی صحبت می‌کردند، قلک های جریمه پول نصب‌ کرده بودند که دانش آموزان مجبور باشند به لحجه فارسی صحبت کنند.

موضوع دیگری که موجب زندانی شدن اویغورها می‌شود، مبارزه اویغورها برای آزاد سازی تورکستان شرقی از استعمار چین است . تورکان اویغور سالهاست برای استقلال آن منطقه از چین مبارزه می‌کنند.

رابعه قدیر رهبر استقلال طلب اویغورهای تورکستان شرقی است که سالها در زندان چینی ها اسیر بوده و برای احقاق حقوق اویغورهای تورک متحمل شکنجه های شدید جسمی و روحی قرار گرفته است.

رابعه قدیر به دلیل رفتار های زد انسانی رژیم چین به کشور آمریکا مهاجرت کرده است تا ظلم های روا شده به هم نژادان خود را به گوش جهانیان برساند.

مبارزان استقلال طلب تورک آزربایجان جنوبی نیز برای استقلال موطنشان از زندان ایران، سالهاست مورد شکنجه و زندان حاکمان فارس هستند و جانشان را در این راه مقدس فدا کرده اند.

بیشتر بخوانید

فعال حقوق بشر اویغور : علیه تورک‌های اویغور نسل‌کشی رخ داده است.

اؤیرنجى : عبدالشکورعبدالرشید فعال حقوق بشر و مدافع حقوق اویغورها در سازمان ملل تصریح کرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *