پنج شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / توزیع کتاب “دختر کرد یام” در مدارس مرند ؛ تحریف هویت روستای “یام” مرند!

توزیع کتاب “دختر کرد یام” در مدارس مرند ؛ تحریف هویت روستای “یام” مرند!

اؤیرنجى : اخیرا با مساعدت مسئولان آموزش و پرورش رژیم ایران در شهرستان مرند کتابی مشکوک با نام “دختر کرد یام” که در پی تحریف هویت روستای “یام” مرند بوده در مدرسه بهشتی این شهرستان در بین دانش آموزان توزیع گردیده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در مرند ؛ توزیع رایگان کتاب “دختر کرد یام”  با هدف تحریف هویت تورکی این روستا و ارائه هویت جعلی کردی به آن در بین دانش آموزان مدرسه بهشتی شهرستان مرند اعتراض خانواده های  این دانش آموزان را در پی داشته است.

این کتاب که با هدف تزریق هویت جعلی کردی به برخی روستاهای شهرستان مرند توسط معلمی ضدتورک و وابسته به جریانات پان ایرانیست نگاشته شده توسط انتشارات باغ روشنان به دومین چاپ خود در سال ۱۳۹۹ با ۱۰۰۰ تیراژ رسیده و با اینکه قیمتی ۸۰۰۰تومانی بر روی جلد این کتاب نقش بسته ،لاکن اکثر این کتاب ها برای توزیع رایگان بین دانش آموزان تورک در مرند فرستاده شده است!

مریم صدیق پور نویسنده این کتاب جعلی خود را زاده شهرستان مرند معرفی نموده که پس از تحصیل در رشته زبان و ادبیات فارسی به دبیری در این رشته مشغول شده است. بنا بر تحصیلی که این فرد در رشته ادبیات فارسی در تبریز داشته به جریان آذریها و پان ایرانیستها وابسته به اطلاعات رژیم ایران نزدیک گردیده و اکنون در پی تحریف هویت تورکان شهرستان مرند به قلم زنی با تراوشات ذهنی خود مشغول است.

بیشتر بخوانید

ناسیونالیسم ایرانی و مناقشه قره‌باغ / میلاد بالسینی

مواضعی که در رابطه با آزادسازی قره‌باغ اشغالی عموما در بین سه ملت آذربایجانی، ایرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *