خانه / آذربایجان / توزیع گسترده پوستر های اعتراضی در شهر تبریز ؛ “آذربایجان هتک حرمت به فرزندان خود را بر نمی تابد”

توزیع گسترده پوستر های اعتراضی در شهر تبریز ؛ “آذربایجان هتک حرمت به فرزندان خود را بر نمی تابد”

اؤیرنجی: فعالین ملی مدنی تبریز دیروز ۴ مهر ماه ۱۴۰۰ با تهیه و نصب صدها پوستر روزبه پیری در سطح شهر تبریز به حمایت از این فعال آذربایجانی پرداخته و خواستار آزادی وی شدند.

در این پوسترها به همراه تصویر روزبه پیری متون “ما روزبه پیری هستیم” ، “آذربایجان هتک حرمت به فرزندان خود را بر نمی تابد” ، “روزبه پیری آزادلیق” ، “آزادی خواهی جرم نیست” درج گردیده است.

روزبه پیری با گذشت ۱۸ روز از زمان بازداشت کماکان به صورت بلاتکلیف و بی خبری مطلق در بازداشتگاه وزارت اطلاعات بسر می‌برد.

خانواده روزبه پیری اطلاع داده‌اند علی‌رغم مراجعه به مقامات قضایی و امنیتی تاکنون از دلایل بازداشت و عنوان اتهامی احتمالی ایشان اطلاعی به آنها داده نشده است و با تنظیم شکواییه ای خطاب به بازپرس شعبه شانزده گلکار تبریز، خواهان برخورد با ضرب و شتم کنندگان فرزندشان حین دستگیری گردیده و از آقای موسوی بازپرس پرونده خواسته اند اجازه معاینه پزشک معتمد پزشکی قانونی از آقای پیری در بازداشتگاه را صادر نماید تا آثار ضرب و جرح این فعال آذربایجانی در زمام بازداشت از بین نرود.

بنا به اطلاع نزدیکان و شاهدان دستگیری آقای‌پیری که سابقه سردبیری نشریه تبریز،موسس تشکل دانشجویی نوید اعتدال و مترجم کتاب “سلطان محمد فاتح” را دارد ۱۸ شهریور در زمان دستگیری به شدت توسط ضابطین مورد ضرب و شتم واقع شده و سر و صورت وی در هنگام سوارشدن به ماشین مامورین خونین بوده است.

بیشتر بخوانید

دهن کجی رژیم تورک ستیز ایران به ملتمان ؛ گماشتن یک کرد بر صندلی استانداری آزربایجان غربی!

اؤیرنجی : رژیم ایران بار دیگر با دهن کجی به خواسته های ملت تورک آزربایجان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *