یکشنبه - ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / گزارش / توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی  برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی  برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

۱- شست و شوی مداوم دست‌ها اولین اقدام برای پیشگیری است. استفاده از صابون و آب و یا ضدعفونی‌کننده‌های بر پایه الکل راهی عمومی برای از میان بردن ویروس نشسته بر روی پوست است. در صورتی که پوست شما به مواد ضدعفونی‌کننده حساس است برای حضور در مکان‌های عمومی از دستکش نخی استفاده کنید و دستکش را بطور مرتب شسته و ضدعفونی کنید.

۲- رعایت بهداشت تنفسی قدم دوم است. در صورت امکان دستمال بهداشتی به همراه داشته باشید و پس از هربار سرفه یا عطسه دستمال را در داخل سطلی با در بسته قرار دهید و سپس دست‌های خود را بشویید. در غیر این صورت استفاده از تکنیک ساده عطسه کردن در آرنج بهترین راه برای جلوگیری از پخش ویروس در هواست.

۳- استفاده از ماسک‌های عادی تاثیری بر پیشگیری ندارد. اما استفاده از ماسک برای کسانی که مبتلا به ویروس هستند و یا علائمی نزدیک به سرماخوردگی در خود می‌بینند توصیه شده تا از انتقال به دیگران در هنگام عطسه و سرفه پیشگیری کنند.

۴- رعایت فاصله حداقل یک متر در مکان‌های عمومی توصیه‌ای جدی است.

۵- از لمس چشم و دهان خود تا هنگامی‌ که در مکان‌های عمومی هستید خودداری کنید.

۶- افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای (همانند دیابت و ام‌اس) به علت ضعف در سیستم ایمنی بد‌نشان مستعدتر از دیگران در مریض‌شدن هستند. در صورتی‌ که بیماری تحت درمان است و در وضعیت کنترل‌شده قرار دارد، این بیماران باید تنها رعایت بهداشت شخصی را به صورت جدی پیگیری کنند. تا به این لحظه هیچگونه نتیجه‌ مشخصی درباره ارتباط این ویروس با دیگر بیماری‌ها به دست نیامده و مضطرب کردن این گروه از بیماران در جامعه می‌تواند اثری بدتر بر وضعیت سلامتی آنها داشته باشد.

۷- رویه‌های عمومی در قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن مانند تغذیه صحیح، خواب مناسب و دوری از اضطراب‌های مزمن برای همگی افراد جامعه توصیه شده. این ویروس بیش از هرچیز به واسطه جهش، ویژگی‌هایی کسب کرده که به آن امکان می‌دهد تا سریع منتقل شود.

بیشتر بخوانید

امتناع از پذیرش و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و مراکز درمانی موغان (پارس آباد)

اؤیرنجى : خبرهای رسیده از شهروندان آزربایجانی ساکن شهرستان موغان (پارس آباد) از امتناع و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *