دوشنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / توطئه مهندسی انتخابات شورای شهر اورمیه به نفع اکراد پس از بازداشت شهردار و برکناری فرماندار این کلانشهر!

توطئه مهندسی انتخابات شورای شهر اورمیه به نفع اکراد پس از بازداشت شهردار و برکناری فرماندار این کلانشهر!

اؤیرنجى : «علیرضا ملامحمدی‌زاده» فرماندار متعصب و مردمی اورمو را با هدف مهندسی انتخابات شورای شهر اورمو به نفع هواداران تروریسم کردی توسی استاندار بیگانه و ضدتورک آزربایجان غربی برکنار گردید.

علیرضا ملامحمدی‌زاده پس از آن برکنار شد که  توییتی منتشر کرد و در آن نوشت: «چشمان برخی ناپاکان به خاک وطنمان و امیدشان به مشارکت پایین برای رسیدن به مقاصد پلیدشان است.

مشارکت بالا خواهیم داشت تا خاکمان از دست هر بیگانه در امان باشد.

حضور باشکوه در روز جمعه ۲ اسفند؛ تضمین امنیت»

منابع آگاه دلیل عزل آقای ملامحمدی‌زاده را این توییت اعلام کرده و معتقدند منظور وی، هواداران تروریسم کردی بوده اند که با همدستی «محمدمهدی شهریاری» استاندار بیگانه آزربایجان غربی، در صدد مهندسی انتخابات شورای شهر اورمو به نفع کردهای مهاجر می باشند.

بسیاری معتقدند دستگیری ناگهانی شهردار اورمو توسط وزارت اطلاعات در آستانه انتخابات شوراها نیز با این پروژه خطرناک در ارتباط می باشد.

جریانات هوادار تروریسم کردی پس از آنکه در انتخابات مجلس شکست خوردند و علیرغم تبلیغات فراوان نتوانستند از شهر اورمو نماینده ای به مجلس بفرستند، از ماههای گذشته تلاش گسترده ای را آغاز کرده اند تا بتوانند در شورای شهر اورمو نفوذ کرده و مدیریت شهر اورمو را در دست بگیرند.

«محمد مهدی شهریاری» کردزبان و اهل شهر بجنورد می باشد. این فرد بیگانه و خائن به ملت آزربایجان، توسط تهران به غرب آزربایجان تحمیل شده است.

اخراج نیروهای تورک بومی و کردیزه کردن مدیران استان آزربایجان غربی توسط حکومت ایران از سالهای گذشته آغاز شده و در دوره شهریاری شتاب گرفته است.

شهریاری در شهریورماه ۹۶ دکتر «هوشنگ عطاپور»، مدیرکل فرهنگی-اجتماعی استانداری آزربایجان غربی و «مسعود حاج علیلو» فرماندار شهرستان سلماس دو مدیر نزدیک به هویت گرایان تورک را برکنار کرد.

این استاندار بیگانه در مردادماه ۹۸ هم «اسکندر خنجری» از کردهای افراطی و هواداران گروههای تروریستی کردی را به سمت «مسئول روابط عمومی استانداری آزربایجان‌غربی» منصوب کرد.

شهریاری در تیرماه ۹۸ نیز «سیفعلی نوری» از نیروهای تورک بومی و مسئول اداره کل بازرسی استانداری آزربایجان‌غربی را برکنار و «محمدصادق امیر عشایری» اهل پیرانشهر(خانا) را به جای وی منصوب کرد.

او در مهرماه ۹۹، هم یک کُرد به نام «لقمان خسروپور» را به عنوان معاون اداره کل امنیتی و انتظامی آذربایجان غربی منصوب کرد.

بیشتر بخوانید

افشای جاسوسی رژیم ایران به نفع ارمنستان در جنگ قاراباغ!

اؤیرنجى : بر اساس گزارشی که روز شنبه ۹ اسفند توسط روزنامه مطرح تورکیه منتشر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *