چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / توقف فعالیت ۷۰ دانشگاه غیر انتفاعی توسط وزیر علوم از چه چیزی نشأت می گیرد؟

توقف فعالیت ۷۰ دانشگاه غیر انتفاعی توسط وزیر علوم از چه چیزی نشأت می گیرد؟

اؤیرنجى :بنا بر اعلام منصور غلامی وزیر علوم دولت روحانی ،به دلیل ارزیابی های صورت گرفته و عدم کفایت برخی دانشگاه های غیردولتی و موسسات غیرانتفاعی در شاخص های مدنظر، فعالیت ۷۰ مرکز در این زمینه متوقف شده است.

به گزارش اؤیرنجى این مسئول عالی رتبه در آموزش عالی رژیم فاشیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام ؛ استانداردها و شاخص های مدنظرشان را مربوط به تربیت نیروی انسانی دانسته لاکن با مشاهده اینکه این دانشگاه ها فعلا در حال آموزش دانشجو هستند و به سمت تحقیقات و تربیت نیروی انسانی ورود پیدا نکرده اند تصمیم به توقف فعالیت این ۷۰ دانشگاه گرفته است !

وی افزود : در سال ۹۲ بیش از ۳۰۰ مرکز دانشگاهی غیرانتفاعی در کشور فعال بود که حدود ۵۰ مرکز به دلیل عدم رعایت شاخص ها تعطیل شده اند. امسال نیز بر اساس ارزیابی های انجام شده در شرایط فعلی حدود ۷۰ مرکز به دلیل عدم رعایت استانداردها و شاخص های مدنظر توقف فعالیت دارند.

قابل ذکر است که واقعیت چیزی دیگر است و به دلیل اینکه دانشگاه های غیر انتفاعی خصوصی هستند و بدون کنکور و پرداخت شهریه البته کمتر از شهریه دانشگاه آزاد دانشجو می پذیرند و بیشتر به دارالتجاره های علمی شبیه هستند و به لحاظ سطح علمی جایگاهی در بین دانشگاه های جغرافیای ایران نام ندارند (هرچند که آموزش عالی و وزارت علوم مدارک این دانشگاه ها را قبول دارد!) لاکن هم اکنون فارغ التحصیلان این دانشگاهها تبدیل به معضلی برای رژیم ایدئولوژیک و فاشیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام  گردیده و روی دست اش مانده اند!

به این دلیل نیز مقامات ارشد جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیده اند که باید افرادی که باهوش هستند و توان ادامه تحصیل در آموزش عالی را دارند وارد دانشگاه شده و ازسوی دیگر بحث بیکاری و ارتش بیکاران بخصوص فارغ التحصیلان بیکار نیز یکی از معضلات اصلی رژیم ایران با نسل جوان دانشگاهی است.

مقامات حکومتی نیز برای فرار از چنین بحرانی ترجیح داده است که از خیر پول این دانشگاه ها بگذرد زیرا که توان پاسخگویی به فارغ التحصیلان را ندارد .

 

بیشتر بخوانید

خامنه ای : با آمریکا فقط در صورت توبه و بازگشت به برجام مذاکره می کنیم!

اؤیرنجى : رهبر رژیم ایران تنها سه روز بعد از حمله به تأسیسات هسته‌ای عربستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *