خانه / اخبار / توهین به ملیتها و اقلیت های مذهبی در ایران جرم شد!

توهین به ملیتها و اقلیت های مذهبی در ایران جرم شد!

اؤیرنجى : دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به تایید جرم انگاری توهین به ادیان الهی، مذاهب اسلامی و ملیت های ساکن در جغرافیای ایران نام در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد که برای این فعل مجرمانه حبس و مجازات در نظر گرفته شده است.

به گزارش اؤیرنجى ؛ دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس رژیم ایران اظهار کرد که مجازات پیشنهادی امروز مجازات حبس درجه ۵ بود که احتمالا در آن متن نهایی که به صحن علنی مجلس خواهد آمد تعدیل می شود.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: در واقع این موضوع در قالب سه طرح از سوی اعضای مجلس مطرح بود که خود من یکی از حامیان آن بودم، بخشی از این طرح را فراکسیون اهل سنت، بخشی را کمیسیون فرهنگی و طرحی را تعدادی از اعضا پیشنهاد داده بودند که در قالب یک ماده واحده ادغام شد.

رحیمی جهان آبادی عنوان کرد: فکر می‌کنم این ماده واحده هدف ما را در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و دغدغه‌هایی را که در نهادهای امنیتی به دلیل چالش‌های قومی و مذهبی به دلیل افراطگری رخ می‌دهد پوشش می‌دهد و ماده‌ای است که می‌تواند در این شرایط خاص خاورمیانه و شرایط کشور ما به وحدت اسلامی و احترام بین ادیان و مذاهب کمک کند.

قابل ذکر است که؛ پیشتر برخی از رسانه های نفرت پراکن پان ایرانیست_پانفارس با الفاظی همچون میکروب های قومی به فعالین ملی و مدنی آزربایجان جنوبی توهین کرده اند.اغلب این فاشیستها در روزنامه های دولتی همچون روزنامه شرق رخنه کرده اند.

بیشتر بخوانید

استعفای هوک و جایگزینی آبرامز با وی به عنوان نماینده آمریکا در امور ایران 

اؤیرنجى : برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه شش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *