جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / توهین رسانه های فارصی زبان به شعور مخاطبان خود / افشار محب 

توهین رسانه های فارصی زبان به شعور مخاطبان خود / افشار محب 

بعد از شعله ورشدن جنگ قاراباغ بین آذربایجان و ارمنستان رسانه های فارصی زبان داخل وخارج با اتخاذ مواضع آشکار وضد آذربایجانی خود به استقبال این جنگ رفته اند.

این رسانه ها برای مسموم کردن وجهت دهی اشتباه به افکار عمومی وتوجیه حمایت های سیاسی وتسلیحاتی خود از ارمنستان به ابژه ای هرچند غیر واقعی ودروغین احتیاج داشتند.

یکی از این سوژه های خبری دروغین چیزی نبود جز ورود تعدادی از تروریستها به جنگ قاراباغ وجنگیدن در کنار ارتش آذربایجان با حمایت های ترکیه از طرف رسانه های داخلی وخارجی پان ایرانیست ها که تا به امروز هیچ مدرک مستدلی در این باره ارائه نکرده اند.

اما این رسانه های داخلی وخارجی که ید طولانی در تورک هراسی وتورک ستیزی دارند، با منطق های عجیب وبا صغری وکبری چیدنهای ناشیانه شعور مخاطبان خود را به نازل ترین حد تقلیل داده ند.

این رسانه ها با تکیه براین اصل که ملتها واقوام حق تعیین سرنوشت خود رادارند.و مردمان ساکن در قاراباغ اشغالی نیز از این قائده مستثنی نیستند.

سعی در ناحق  ونامشروع جلوه دادن دولت آذربایجان در بازپس گیری سرزمینهای اشغالی خود هستند.با این استدلال که ساکنان قاراباغ اکثرا ارمنی هستند.

اما این رسانه ها هرگز به این امر نمی پردازند که طی چه زمانی  وبا چه مراحلی بافت جمعیتی شهرهای قاراباغ به نفع ارامنه وبا انتقال و اسکان ارامنه های دیگر کشورها تغییر یافته است.

با یک مثال ساده:اگر حق تعیین سرنوشت برای ساکنان قاراباغ مشروع ومحفوظ است این حق با چه استدلالی برای ملت آذربایجان جنوبی لحاظ نمیگردد؟ وشدیدترین سرکوبها حتی به مطالبه گریهای آنان در چهارچوب قانون اساسی کشور اعمال میگردد.؟

یا اگر کشوری با حمله نظامی قسمتهای از ایران را به اشغال خود در آورد آیا بازهم حق تعیین سرنوشت در این مکان جعرافیایی هم صادق است.؟ یا باید تا آزادی سرزمین های اشغالی با دشمن جنگید.؟

در واقع ماهیت  وماموریت رسانه های فارصی زبان  همین است که در هر اتفاق داخلی ومنطقه ای سیاست آذربایجان ستیزی وتورک هراسی را باخودشان یدک میکشند.

بیشتر بخوانید

٢٣ اردیبهشت زاد روز “مختومقلی فراغی” از شاعران بزرگ و مطرح جهان تورک است.

مختومقلی فراغی (تولد ۱۷۳۳ _ وفات ۱۸۳۳ میلادی) شاعر بلندآوازه تورکمن است. که از بزرگترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *