یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / اخبار / تیراندازی مستقیم به سمت مردم معتراض در احواز با گسترش اعتراضات

تیراندازی مستقیم به سمت مردم معتراض در احواز با گسترش اعتراضات

اؤیرنجى : با تشدید و گسترش اعتراضات عربها در شهرهای مختلف منطقه الاحواز علیه سیاست های نژادپرست پرستانه و تبعیض آمیز رژیم ایران، سرکوبگرانه این رژیم بسوی معترضان در احواز آتش گشودند.

تصاویر دریافتی حاکی از خروش مردم سوسنگرد هم علیه َظلم و ستم نظام دیکتاتوری ناجمهوری اسلامی است. مردم خوزستان را تنها نگذارید.

کلاً دیشب اعتراضات سراسری مردم خوزستان و احواز و شهرهای اطراف با بستن جاده و حضور گسترده مردم در خیابان ها ادامه یافت.

گفتنی است روز پنجشنبه پانزدهم جولاى هم مردم عرب با حضور در خیابان هاى شهرهاى بستان، خفاجیه (سوسنگرد)، عبدالخان، الحائى شاوور، احواز، فلاحیه (شادگان)، بندر معشور (ماهشهر) و بستن راه هاى تجارتى و ترانزیتى میان بندر معشور و تهران و احواز و تهران و جاده اهواز به صنایع فولاد به خشکاندن رودخانه هاى استان و تالاب هور العظیم و انتقال آب آنها به شهرهاى کویرى، اعتراض کردند .

معترضان علیه تبعیض و علیه سیاست هاى عرب ستیزانه رژیم ایران اعتراض نمودند . شعار مشترک آنها: “دزدان به نام دین ما را چاپیدند”، “جان و خون ما فداى کارون”، “نه به سیاست هاى کوچاندن مردم عرب”، “مى خواستند ذلیلمان کنند اما نشدیم”.لکن حلقه اصلى و مشترک همه تظاهرات و اعتراضات این شعار بود:”بالروح بالدم نفدیک یا احواز” یا جان و خونمان فداى احواز .

بیشتر بخوانید

برگزاری جلسه آخرین دفاع سه تن از بازداشت شدگان تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ آزربایجان جنوبی

اؤیرنجى: آخرین جلسه بازپرسی محمد محمودی، فراز معمار آذر و هادی محمدی فعالین ملی مدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *