یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / تیکان تپه هم حماسه آفرید ؛لیست نهایی منتخبین شورای شهر تکاب (تیکان تپه)

تیکان تپه هم حماسه آفرید ؛لیست نهایی منتخبین شورای شهر تکاب (تیکان تپه)

اؤیرنجى: مردم تورک تکاب (تیکان تپه) با اتحاد خود تاریخ نوشتند و در انتخابات شورای شهر درس بزرگی به مهاجرین توسعه طلب کُرد دادند.

بر اساس لیست منتشر شده توسط فرمانداری تکاب از میان پنج عضو شورا، ۴ تورک و تنها یک کُرد به شورای شهر تیکان تپه راه یافتند. سه عضو علی البدل هم تورک هستند. از میان این افراد، دو تن از آنان به نام های «سیروس مروتی و ایرج عباسی» از لیست اولیه «تیکان تپه بیرلیک سسی» می باشد.

لیست اعضای منتخب ششمین دوره شورای شهر تیکان بدین شرح است:

۱- سجاد طاهری(تورک)
۲- رقیه براتی(تورک)
۳- سیروس مروتی(تورک)
۴- صلاح الدین امینی(کُرد)
۵- ایرج عباسی (تورک)

اعضای علی البدل:
۶- بهزاد ارجمندی قجور
۷- سید جلال علوی با
۸- محمدعلی عباسی نصرت آباد

بر اساس گزارشات رسیده، «حسن همتی» نماینده خائن تیکان تپه و از هواداران گروههای تروریستی کُردی «بهزاد ارجمندی» که از حمایت فعالین ملی آزربایجان برخوردار بود را از لیست اصلی منتخبین حذف کرده و به جای وی نام فرد دیگری را جایگزین کرده است.

لازم به ذکر است از روزهای گذشته کانال های ماهواره ای کُردی و گروههای تروریستی کُردی در حالیکه انتخابات ریاست جمهوری در ایران را تحریم کرده اند، تبلیغات گسترده ای را برای حضور کُردها در انتخابات شوراهای شهرهای غرب آزربایجان مخصوصا «اورمو، سولدوز و تیکان تپه» به راه انداخته و از کُردها می خواهستند سر صندوق رفته و به نامزدهای کُرد رای دهند.

از هفته گذشته نیز باند بارزانی‌ها هم وارد گود مهندسی انتخابات در آزربایجان غربی شده و تلویزیون «روداو» اقلیم کُرد شمال عراق وابسته به «مسعود بارزانی» به نفع کاندیداهای کُرد تبلیغ می‌کند. مسعود بارزانی رئیس قبلی اقلیم کرد شمال عراق و رهبر حزب دموکرات کردستان عراق است.

همچنین «باند شهریاری» استاندار بیگانه هوادار گروههای تروریستی کُردی نیز فضا را برای مهاجران کُرد توسعه طلب مهیا کرده و کاندیدهای مهاجر کُرد در شهرهای غربی آزربایجان به بهانه انتخابات شورای شهر، علنا اهداف توسعه طلبانه گروههای تروریستی کُردی را تبلیغ می کردند.

اما با اطلاع رسانی رسانه های ملی آزربایجان جنوبی و رسانه های دلسوز بومی تیکان تپه و مشارکت دلسوزان این شهر تاریخی آزربایجان، مردم تورک تیکان تپه با آگاهی وارد میدان شده و نقشه های شوم مهاجران توسعه طلب کُرد، گروههای تروریستی کُردی، اقلیم کرد شمال عراق و استاندار بیگانه آذربایجان غربی را نقش بر آب کردند.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *