خانه / اخبار / جان فعالین آزربایجانی محبوس در خطر است ؛ احتمال ابتلا تعدادی از زندانیان سیاسی زندان اوین به کرونا

جان فعالین آزربایجانی محبوس در خطر است ؛ احتمال ابتلا تعدادی از زندانیان سیاسی زندان اوین به کرونا

اؤیرنجى : بر اساس گزارش‌های رسیده از زندان اوین، با وجود بروز علائم ابتلا به کرونا در برخی از زندانیان سیاسی مسئولان زندان از در اختیار قرار دادن جواب آزمایش‌ها و توزیع اقلام بهداشتی به زندانیان خودداری می‌کنند.

بر اساس گزارشی که روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه از این زندان به دست آمده، علاوه بر امیرسالار داودی و اسماعیل عبدی شماری دیگر از زندانیان از جمله مجید آذرپی و جعفر عظیم‌زاده نیز مشکوک به ابتلا به کرونا هستند.

در این گزارش اشاره شده که با وجود نگرانی‌های زودهنگام از شیوع این ویروس در زندان‌، مسئولان آن را از ابتدا رد کردند.

پس از آن در پی انتشار خبرهای تایید نشده از ابتلای برخی زندانیان و کادر اداری بند هشت زندان به این بیماری و پس از مشاهده علائمی چون از دست رفتن حس بویایی و چشایی، بدن‌درد، و علائم حاد تنفسی در دست کم سه زندانی سیاسی، با پافشاری آن‌ها آزمایش‌‌های تکمیلی انجام شد.

با این حال و با وجود اثبات درگیر شدن ریه برخی از این زندانیان، مسئولان زندان از ارائه کامل جواب آزمایش‌ها خودداری کرده‌اند. وضعیت سلامت این زندانیان همچنان بدون تغییر باقی مانده است.

این گزارش اشاره می‌کند که سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی «بسیار نازل» بوده و اقلام بهداشتی ضروری از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده به میزان مورد نیاز توزیع نمی‌شود.

پس از شیوع موج دوم کرونا، این اقلام در فروشگاه زندان با هزینه خود زندانیان در دسترس قرار گرفته است.

هم اکنون فعالین ملی آزربایجانی با نام های توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی از دو سال پیش در زندان اوین محبوس می باشند و به احتمال بسیار آقایان علیرضا فرشی، بهنام شیخی و حمید منافی نادارلی نیز پس از بازداشت به این زندان منتقل گردیده اند.

بیشتر بخوانید

غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

اؤیرنجى : غلام قلی زاده فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه که در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *