خبر فوری
خانه / اخبار / جایگاه علم و پژوهش در جغرافیای ایران نام ؛ فروش پایان‌نامه دانشجویان به ضایعاتی

جایگاه علم و پژوهش در جغرافیای ایران نام ؛ فروش پایان‌نامه دانشجویان به ضایعاتی

اؤیرنجى : اخیرا در فیلمی که از پایان نامه های دانشجویان دانشگاه آزاد بوشهر منتشر شده، پایان‌نامه دانشجویان این دانشگاه به ضایعاتی فروخته شده است.

در آذر ۹۷ احمد فضائلی، رئیس کمیته علم و نخبگان ادعا کرد نرخ رشد علمی ایران ۱۱برابر نرخ رشد میانگین جهانی است. اردیبهشت ۹۸ نیز منصور غلامی، وزیر علوم رژیم ایران گفته بود: «امروز ایران در بین کشورهای اسلامی از نظر دستاوردهای علمی رتبه نخست را دارد.»

سال گذشته دانشگاه استنفورد مطالعه‌ای تحت عنوان «خروجی علمی ایران: کمیت، کیفیت و فساد» انجام داد. این مطالعه نشان داده که چیزی که در واقع بسیاری آن را به عنوان رشد علمی سریع در ایران اعلام می‌کند، در واقع رشد سریع کمیت تحقیقات علمی در کشور است و اما برخلاف وضعیت به وجود آمده در رابطه با کمیت تحقیقات علمی، نتایج در رابطه با کیفیت تحقیقات علمی ایران چندان مناسب نیست.

در «سند اولیه الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت» خامنه‌ای آمده است که جمهوری اسلامی ایران باید تا سال ۱۴۴۴ خورشیدی «در میان پنج کشور پیشرفته جهان در تولید اندیشه، علم و فناوری» جای بگیرد و اکنون با این ویدئو های منتشر شده از پایان نامه های ضایعاتی شده دانشجویان میتوان دریافت که خامنه ای و سرکردگان رژیم ایران گفتارشان چیزی جز توهم نیست.

بیشتر بخوانید

اقرار وزارت کار رژیم ایران به بیکاری حداقل ۱.۵ میلیون نفر پس از بحران کرونا در جغرافیای ایران!

اؤیرنجى : چند مقام وزارت کار رژیم ایران از بیکاری دست کم یک میلیون و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *