خانه / اخبار / جعفر رستمی راد ؛ فعال ملی آزربایجانی به دادسرای ائوین احضار شد + تصویر ابلاغیه

جعفر رستمی راد ؛ فعال ملی آزربایجانی به دادسرای ائوین احضار شد + تصویر ابلاغیه

اؤیرنجى: با توجه به ابلاغیه ای که امروز به درب منزل فعال ملی آزربایجان “جعفر رستمی راد” فر ستاده شده است ،این فعال تورک جهت اخذ دفاعیه به شعبه هفتم دادسرای ائوین فراخوانده شده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی ؛بنا به ابلاغیه ای که امروز ۳ شهریور ۱۳۹۷ به درب منزل فعال ملی-مدنی آزربایجانی آقای جعفر رستمی راد داده شده است از ایشان خواسته شده ظرف ۵ روز در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ شهید مقدس(اوین) تهران حاضر گردیده و آخرین دفاعیات خویش را در خصوص اتهامات وارده ارائه نماید.

آقای جعفر رستمی راد ۱۱ تیر ۱۳۹۷ به احتمال شرکت در مراسم سالانه قلعه بابک در شهر تهران دستگیر گردید و علی رغم کارشکنی های بازپرس پرونده در قبول گواهی کسر از حقوق و فیش حقوقی با تلاش مستمر و مراجعه پی در پی همسر ایشان خانم زیبا پیله ور در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۷ به طور موقت آزاد گردیدند.

جعفر رستمی راد سابقه بازداشت متعدد در خصوص فعالیت های مدنی خویش برای تحقق خواست های ملی ملت تورک آزربایجان و رفع تبعیض های حاکم را در سابقه فعالیتی خویش دارد.

لازم به ذکر است از بازداشت شدگان مراسم سالانه قلعه بابک تنها آقای ابراهیم نوری کماکان در بازداشت بوده و تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی از وضعیت ایشان در دسترس نمی باشد.

در این خصوص سازمان حقوق بشری عفو بین الملل با انتشار گزارشی مبسوط که در آن از آقای جعفر رستمی نیز نام برده شده بود خواهان توقف دستگیری و بازداشت های خودسرانه تورک های آزربایجان شده و آزادی سریع و بی قید شرط تمامی فعالان مدنی بازداشت شده را خواستار شد.

 

بیشتر بخوانید

 آمریکا یک پهپاد متعلق به رژیم ایران را در خلیج عربی سرنگون کرد 

اؤیرنجى : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که یک پهپاد متعلق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *