خانه / آذربایجان / جعفر سلیمان زاده ؛ احضار و تهدید فعال آزربایجانی ساکن بناب

جعفر سلیمان زاده ؛ احضار و تهدید فعال آزربایجانی ساکن بناب

اؤیرنجى : پلیس امنیت و اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان بین ائو (بناب) «جعفر سلیمانزاده» از فعالین ملی مدنی آزربایجانی را احضار و مورد تهدید قرار داده است.

ماموران روز جمعه ۱۷ مرداد ۹۹، با آقای جعفر سلیمانزاده (سلیمان اوغلو) تماس گرفته و از این فعال آزربایجانی خواسته اند که هر چه سریع تر خود را به پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی بناب معرفی کند. آنها تهدید کرده اند در صورت عدم مراجعه آقای سلیمانزاده به پلیس امنیت، او را بازداشت خواهند کرد.

بعد از این تماس‌ها، آقای سلیمانزاده به کلانتری مراجعه کرده و در آنجا «رحیم بنابی» رئیس پلیس امنیت از این فعال آزربایجانی گوشی موبایلش را مطالبه می کند که آقای سلیمانزاده پاسخ می دهد که موبایلش را به همراه ندارد.

بدنبال آن، عوامل پلیس امنیت با شیوه غیرمتعارف این فعال مدنی را به صورت بازداشت شده به منزل و مغازه منتقل کرده و گوشی موبایلش را خواستار می‌شوند. بعد از اینکه ماموران موفق نمی شوند موبایل این فعال آزربایجانی را کشف و ضبط کنند، او را دوباره به اداره اطلاعات و پلیس امنیت برگردانده و برای چندین ساعت بازداشت می کنند.

در مدت بازداشت چندین ساعته، ماموران با رفتارهای دور از شان اخلاقی و اهانت آمیز، این فعال آزربایجانی را مورد هجمه قرار می دهند.

بیشتر بخوانید

غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

اؤیرنجى : غلام قلی زاده فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه که در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *