خانه / آذربایجان / جواد روحی نژاد ؛ بازداشت فعال ملی آزربایجانی توسط اداره اطلاعات در سایین قالا

جواد روحی نژاد ؛ بازداشت فعال ملی آزربایجانی توسط اداره اطلاعات در سایین قالا

اؤیرنجى : جواد روحی نژاد فعال ملی مدنی تورک توسط اداره اطلاعات شهرستان سایین قالا (شاهین دژ) روز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه در محل کارش دستگیر و به زندان قوشاچای (میاندوآب) منتقل شده است.

گفته می شود که جواد روحی نژاد فعال ملی-مدنی از روز سه شنبه ۱۴ مرداد ماه در زندان شهرستان قوشاچای در حال بازداشت است.

طبق اطلاعات رسیده ماموران اداره اطلاعات شهرستان سایین قالا قبل از ظهر روز سه شنبه به محل کار روحی نژاد که محلی است عمومی رفته و او را دستگیر کرده اند.

به دنبال آن ماموران خانه شخصی جواد روحی نژاد، خانه پدر و خانه پدرخانم وی را تفتیش و جستجو کرده اند. ماموران کتابها، لب تاب، گوشی همراه و فلش مموری های روحی نژاد را با خود برداشته اند.

تا لحظه تنظیم خبر هیچ اطلاعاتی در ارتباط با علت دستگیری و اتهام یا اتهامات وارده به جواد روحی نژاد در دست نیست.

بنا به اظهارات یکی از مطلعین، قاضی پرونده قرار وثیقه ای ۲۰۰ میلیون تومانی برای روحی نژاد صادر کرده است که این امر با اعتراض اداره اطلاعات شهرستان سایین قالا مواجه شده و روحی نژاد بایستی تا اولین جلسه دادرسی یعنی ۱۵ روز پس از دستگیری در زندان قوشاچای در بازداشت بماند.

جواد روحی نژاد فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات عربی از دانشگاه آزربایجان تبریز است. وی کارشناسی ارشد خود را در زمینه ادبیات تطبیقی ترکی-عربی در دانشگاه سویوق  بولاق (مهاباد) آزربایجان غربی ادامه داد.

روحی نژاد در زمینه موسیقی آزربایجانی نیز فعالیت های مستمری در سطح شهر سایین قالا و منطقه داشته است. او تار آزربایجانی می نوازد و علاقمندان این آلت موسیقی در کلاس های آموزشی او شرکت می نمایند

بیشتر بخوانید

غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

اؤیرنجى : غلام قلی زاده فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه که در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *