پنج شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / حبیب ساسانیان ؛ همراه با ضرب و شتم بازداشت و با قرار کفالت موقتا آزاد گردید!

حبیب ساسانیان ؛ همراه با ضرب و شتم بازداشت و با قرار کفالت موقتا آزاد گردید!

اؤیرنجى : حبیب ساسانیان، فعال ملی آزربایجانی ظهر دیروز توسط نیروهای امنیتی شوونیسم فارس همراه با ضرب و شتم در شهر اردبیل بازداشت و ساعاتی بعد با قرار کفالت آزاد گردید ،لاکن از وی خواسته شده که روز شنبه ۱۹ آبان‌ماه در دادگاه حاضر شود.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و به استناد از تصاویر منتشر شده از طرف حبیب ساسانیان؛ ظهر دیروز پنج‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷،این فعال ملی آزربایجانی در شهر اردبیل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و ساعاتی بعد با قرار کفالت آزاد شده است.

یک منبع نزدیک به حبیب ساسانیان گفته است: “ظهر دیروز در ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه نیروهای امنیتی اردبیل بدون در دست داشتن حکم قضایی اقدام به بازداشت و ضرب و شتم آقای ساسانیان در مقابل منزل یکی از بستگان نزدیک وی نموده اند که وی از ناحیه سر، صورت و چشم راست دچار تورم گردید و نهایتاً توسط قاضی کشیک به قید کفالت و موقتاً آزاد شد تا صبح روز شنبه در دادگاه حاضر شود”.

شدت درگیری فیزیکی و برخورد ماموران به حدی بوده که لباس های این فعال آزربایجانی پاره شده و از تنش در آمده است.

گفته ها حاکی است آخرین جلسه دادرسی به پرونده حبیب ساسانیان که در مردادماه سال ۹۶ با قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی پس از ۱۶ ماه از زندان مرکزی تبریز به صورت موقت آزاد شده بود در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد گردید.

 

خاطر نشان می سازیم که؛ حبیب ساسانیان در ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۵، همراه پنج فعال آزربایجانی دیگر به نام‌های مهدی جوادزاده، حمید ثقفی، بابک آوند، اسماعیل افخمی و یونس رحیمی، در شهر اردبیل بازداشت شد و با اتهام «تشکیل گروه جهت بر هم زدن امنیت کشور و تبانی بر علیه امنیت ملی» روبرو گردید که این اتهام توسط همه این فعالین بازداشت گردیده رد گردید.

حبیب ساسانیان متولد سال ۱۳۵۳، متأهل و دارای دو فرزند می‌باشد. این دانش‌آموخته مهندسی الکتریک و مخابرات پیشتر نیز در جریان اعتراضات گسترده مردمی به کاریکاتور روزنامه ایران در سال خرداد ۱۳۸۵ و تجمعات قلعه بابک بازداشت شده بود.

 

 

بیشتر بخوانید

از سیاست های پاکسازی دینی و قومیتی در چین تا سیاست حذف زبان مادری در ایران

  چند روزی است که خبری تمام کنش‌گران در حوزه فرهنگ و هویت اقوام را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *