یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / حمایت از ملت عرب خوزستان با توزیع گسترده پوستر های اعتراضی در سطح شهر اورمیه ؛” آرخانداییق_الاحواز “

حمایت از ملت عرب خوزستان با توزیع گسترده پوستر های اعتراضی در سطح شهر اورمیه ؛” آرخانداییق_الاحواز “

اؤیرنجى: فعالین ملی آذربایجانی روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ همزمان با اعتراض گسترده ملت آزربایجان در فضای مجازی و همدردی با ملت عرب خوزستان ، اقدام به تهیه و نصب صدها پوستر در سطح شهر اورمیه کردند.

در این پوستر علاوه بر تصویر چفیه که نماد ملت عرب قلمداد میگردد تصویر نمادین عباس لسانی هم که در سالهای اخیر به عنوان یکی از نمادهای اعتراضی استفاده میشود قرار داده شده و متنی با عنوان زیر از این فعال سرشناس آزربایجانی درج شده است :
” تک‌ تک‌ مبارزان‌ راه‌ حقیقت و آزادی‌ و‌ فعالینی‌ که‌ در صدد‌ رهایی‌ ملت‌ هایشان‌ هستند؛ در هر جغرافیا‌ و‌ مکانی‌ که‌ باشند‌ همرزم‌ ما‌ هستند.
«عباس‌ لسانی»”
و
” قلوبنا معکم #الاحواز ” و ” #آرخانداییق_الاحواز ”

طی روزهای اخیر انتشار تصاویر و اخبار نگران کننده از شهرهای خوزستان باعث نگرانی از وضعیت ملت عرب خوزستان گردیده است ملت عرب در شهرهای مختلف خوزستان بدلیل مشکلات ناشی از خشکانده شدن رودها و تالاب هایشان دست به اعتراض های گسترده در سطح شهر زده اند که بنا به اخبار منتشر شده از طرف منابع محلی تاکنون ۴ نفر در اعتراض ها کشته شده اند.

ویدیوهای منتشر شده حاکی از آن است که تجمع شهروندان در شهرهای مختلف استان خوزستان از جمله شهرهای فلاحیه(شادگان) ،خفاجیه (سوسنگرد) با خشونت نیروهای نظامی و تیراندازی به سمت معترضین همراه بوده است. دیروز شهروندان معترض با روشن کردن آتش، جاده های ارتباطی اهواز به خرمشهر و اهواز به شوش را مسدود کردند.علاوه بر این منابع محلی گزارشاتی مبنی زخمی شدن شماری از شهروندان معترض و همچنین بازداشت گسترده معترضین در شهر محمره (خرمشهر) را منتشر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *