دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
خانه / اخبار / حمایت و همدلی طرفداران تیم تراکتور آزربایجان از ترکیه و انعکاس خبرگزاری آناتولی

حمایت و همدلی طرفداران تیم تراکتور آزربایجان از ترکیه و انعکاس خبرگزاری آناتولی

اؤیرنجى : طرفداران تیم فوتبال تراکتور تبریز دیدار با پرسپولیس در پی وقوع زمین‌لرزه الازیغ در ابراز همبستگی و همدلی با  ترکیه شعار سر دادند که این خبر انعکاس گسترده ای توسط رسانه ها و خبرگزاری های ترکیه داشته است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به عنوان یکی از معتبرترین خبرگزاری های ترکیه در انعکاس حمایت های طرفداران تراکتور آزربایجان از ترکیه چنین آورده است :

طرفداران پرشمار تیم فوتبال تراکتور تبریز امروز هنگام بازی با پرسپولیس در تهران شعارهایی در حمایت از مردم ترکیه که زلزله‌ای به بزرگی ۶٫۸ را پشت سرگذاشتند، سر دادند.

در تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی این طرفداران پیش از بازی با تیم پرسپولیس در استادیوم تهران شعاری با مضمون «زنده باد آذربایجان، تسلیت می گوییم به ترکیه» سر دادند.

طرفداران تراکتور تبریز پیش از این نیز در دیدار استقلال در تاریخ ۱ نوامبر سال ۲۰۱۹ به نفع ترکیه شعار سر داده و برای ابراز حمایت از عملیات جشمه صلح سلام نظامی داده بودند.

گفتنی است زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶٫۸ ریشتر دو روز پیش برخی مناطق شرق ترکیه، از جمله الازیغ و مالاتیا را تکان داد. این زلزله در عمق ۶٫۷۵ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

براساس برآوردهای اولیه تاکنون ۳۵ نفر بر اثر این زلزه جان باخته و بیش از هزار و ۶۰۰ نفر دیگر مصدوم شده‌اند. بر اساس بیانات مقامات ترکیه تاکنون ۴۵ تن از زلزله زدگان الازیغ نیز از زیر آوار نجات یافته اند.

بیشتر بخوانید

در غیاب آموزش زبان تورکی ؛ زبان چینی به سیستم آموزشی رژیم ایران افزوده شد!

اؤیرنجى : در حالی که آموزش زبان تورکی به عنوان زبان مادری ۴۵ میلیون تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *