سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / حمله نیروهای الاحواز به مراسم رژه سپاه در اهواز موجب کشته و زخمی شدن چندین پاسدار گردید + ویدئو

حمله نیروهای الاحواز به مراسم رژه سپاه در اهواز موجب کشته و زخمی شدن چندین پاسدار گردید + ویدئو

اؤیرنجى : در اهواز، حمله افراد مسلح به رژه سپاه پاسداران که به مناسبت آغاز هفته «دفاع مقدس» برگزار می‌شد، چندین کشته و زخمی بر جای گذاشته است. این حمله هنگام پخش زنده مراسم از تلویزیون صورت گرفت.

رسانه‌های داخلی در ایران این حادثه را عملیاتی «تروریستی» خوانده‌اند.

افراد مسلح در این حمله جایگاه ویژه مسئولان و محل سخنرانی را هدف قرار داده‌اند. این رژه در محل لشکر ۹۲ زرهی اهواز صورت گرفته است.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی نوشته تیراندازی از پشت جایگاه مخصوص مسئولان انجام شده و مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند.

این تیراندازی حدود ۱۰ دقیقه ادامه داشته است.

خبرگزاری تسنیم نیز در گزارش خود از این حادثه نوشته مهاجمان از محل گریخته‌اند.

آمار دقیقی نیز از تعداد مجروحان و زخمی‌های این حادثه منتشر نشده است. اما در گزارش‌های تصویری که تا کنون از این واقعه منتشر شده، شماری از نیروهای مسلح ایران در حال انتقال به مرکز درمانی نشان داده می‌شوند.

بنابر گزارش تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه، در این حمله مسلحانه دستکم ۸ تن، از جمله مسئول ایثارگران سپاه استان خوزستان کشته شده‌اند و کشته‌شدگان همگی از نیروهای سپاه پاسداران بوده‌اند.

جریان الاهوازیه که به تبعیضات علیه ملت عرب و استعمار وطنشان توسط حاکمیت فارس معترض می باشند مسئولیت این حمله را با انتشار پوستر زیر بر عهده گرفته اند.

هرچند رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران به خبرگزاری ایسنا گفته «افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح کردند وابسته به جریان الاهوازیه هستند».

به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، این حمله ساعت ۹ به وقت محلی و نیم ساعت پس از آغاز مراسم رژه رخ داد.

استاندار خوزستان، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، فرماندار اهواز و سایر فرماندهان ارشد نظامی از جمله حاضران در این مراسم بودند. این رژه به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق برپا شده بود.

در حالی که سپاه قدس (نیروی برون مرزی سپاه پاسداران) در کشورهای همسایه مشغول تسلیح، آموزش و هدایت گروهای تروریستی می باشد و این گروه های تروریستی در ترکیه، جمهوری آزربایجان، عراق، یمن، بحرین با اقدامات تروریستی علیه  دولت های مطبوع خود فعالیت می کنند.
رسانه های سپاه پاسداران  این تروریست ها را انقلابیون، مجاهدین، معارضین و… می خواند و از نام تروریست استفاده نمی کند.حال همان بلایی سر سپاه پاسداران آمد که خود تجربه اجرای چنین عملیاتهای را در کشورهای مجاور و همسایه داشته و دارند .

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *