خبر فوری
خانه / آذربایجان /  حمید منافی نادارلی ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اوین به مرخصی اعزام گردید.

 حمید منافی نادارلی ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اوین به مرخصی اعزام گردید.

اؤیرنجى : حمید منافی فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اوین تهران با تودیع فیش حقوقی به مدت یک هفته به مرخصی اعزام شده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین حقوق بشری آزربایجان جنوبی ؛ حمید منافی نادارلی فعال ملی آزربایجانی که در ۳۱ تیرماه برای اجرای حکم ۲ سال حبس تعزیری در رابطه با مراسم گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲، در محل کار خویش در تهران توسط مامورین امنیتی دستگیر شده و در حال گذراندن دوران محکومیتش در بند ۸ زندان اوین بود، روز گذشته با تودیع فیش حقوقی به مرخصی یک هفته‌ای اعزام شده است.

حمید منافی نادارلی ۳۱ تیر امسال توسط مامورین امنیتی جهت تحمل دوران محکومیت خویش دستگیر شد شعبه ۵۴ بیدادگاه تجدید نظر تهران با صدور حکمی حمید منافی نادارلی را به همراه آقایان اکبر آزاد ، علیرضا فرشی و بهنام شیخی که به اتهام شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری بازداشت و به قید وثیقه موقتا آزاد شده بودند را هرکدام به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید محکوم کرد.

پیشتر حمید منافی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک بیدادگاه انقلاب شهرستان بهارستان  از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شده بود که این حکم در بیدادگاه تجدید نظر به ۲ سال زندان و ۲ سال تبعید تغییر یافت.

بیشتر بخوانید

اقرار وزارت کار رژیم ایران به بیکاری حداقل ۱.۵ میلیون نفر پس از بحران کرونا در جغرافیای ایران!

اؤیرنجى : چند مقام وزارت کار رژیم ایران از بیکاری دست کم یک میلیون و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *