پنج شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / حکم شش ماه حبس تعزیری “جعفر رستمی راد” در بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس تأیید گردید!

حکم شش ماه حبس تعزیری “جعفر رستمی راد” در بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس تأیید گردید!

اؤیرنجى : “جعفر رستمی راد” فعال ملی آزربایجانی طی ابلاغیه ای الکترونیکی که توسط سامانه ابلاغ قوه قضاییه دریافت کرده بود روز چهارشنبه به مورخه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ با حضور در دفتر شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر شوونیسم فارس از تایید حکم شش ماه حبس تعزیری خویش خویش مطلع گردیده است.

پیشتر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با صدور حکمی ابراهیم نوری و جعفر رستمی دو تن از فعالین ملی آزربایجانی را که به ظن شرکت در تجمعات قلعه‌بابک در تهران بازداشت شده بودند به حبس ، تبعید و محرومیت سیاسی – اجتماعی و رسانه‌ای محکوم کرده بود.

هجده ماه حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری در نهبندان در مرز با افغانستان برای ابراهیم نوری و شش ماه حبس تعزیری برای جعفر رستمی احکامی بودند که از سوی دادگاه مذکور برای این دو فعال ملی و سیاسی آزربایجانی صادر شده بود.

همچنین در این حکم هر دو فعال محکوم شده از عضویت در هرگونه احزاب ، گروهها ، دستجات سیاسی-اجتماعی و فعالیتهای رسانه‌ای محروم شناخته شده‌ بودند.

قابل ذکر است که ؛ دادگاه بدوی در ارتباط با آقای رستمی ، محکومیت ۷ ماهه در پرونده قبلی وی را یکی از دلایل محکومیتش عنوان کرده بود.

متن حکم صادره بر علیه آقای جعفر رستمی راد به شرح زیر است:

بسمه تعالی

“در خصوص تجدیدنظر خواهی جعفررستمی راد فرزند جواد از دادنامه شماره ۲۶/۳۹۴/۹۷ _ ۹۷/۹/۲۵ صادره از شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران که از حیث فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل شش ماه حبس تعزیری و ممنوعیت از هرگونه عضویت در احزاب و گروهها و دستجات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه ای محکوم گردیده ؛ هیات حاکمه با توجه به اینکه دادنامه مذکور از حیث رسیدگی رعایت تشریفات دادرسی و تطبیق موضوع با مقررات وفق موازین قانونی صادر شده است و تجدیدنظر خواهی واصله با هیچ یک از شقوق ماده ۴۳۴ قانون آئین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری انطباق ندارد و ایراد و اعتراض موجه و مستدنی نیز که موجبات فسخ آنرا فراهم نماید ارائه نشده است لذا ضمن رد تجدیدنظرخواهی واصله وفق بند الف ماده ۴۵۵ قانون مذکور ، دادنامه بدوی تایید و استوار می گردد.
این رای قطعی است.”

رئیس شعبه ۳۶دادگاه تجدید نظر
سید احمد زرگر
مستشار شعبه ۳۶دادگاه تجدید نظر
دکتر حسن بابایی

 

بیشتر بخوانید

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی شد.

اؤیرنجى : دونالد ترامپ ،رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی ملی آمریکا معرفی کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *