خبر فوری
خانه / آذربایجان / حکیمه احمدی ؛ احضار فعال ملی آزربایجانی برای اخذ آخرین دفاع به بیدادگاه رژیم ایران!

حکیمه احمدی ؛ احضار فعال ملی آزربایجانی برای اخذ آخرین دفاع به بیدادگاه رژیم ایران!

اؤیرنجى : شعبه ۱۶ بازپرسی بیدادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز با صدور ابلاغیه ای از حکیمه احمدی فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز خواسته که برای ارائه ی آخرین دفاعیات خود تا تاریخ ۳۰ مهر در بیدادگاه حضور یابد.

همچنین هفته گذشته ۲۴ مهر حکیمه احمدی به اطلاعات احضار شده بود.اتهام این فعال آزربایجانی در مرحله مقدماتی دادرسی «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی» عنوان شد.

محکومیت ممنوع الخروجی حکیمه احمدی، فعال ملی مدنی آذربایجانی توسط شعبه ۱۱۲ بیدادگاه کیفری دو تبریز به ریاست قاضی محمد علی پیری از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیایو و جنجال در جلوی کنسولگری جمهوری آزربایجان” در تاریخ ۱۵ مهر تایید شد.

پیش‌تر در تاریخ ۳۰ شهریور ۹۹ برای این فعال آزربایجانی قرار نظارت قضایی (عدم خروج از کشور) صادر کرده بود که خانم احمدی به این قرار «اعتراض» کرده و خواستار تجدید نظر خواهی بیدادگاه شده بود اما ۱۷ روز بعد از اعتراض و بر پایه دادنامه؛ روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه ۹۹ ضمن رد اعتراض تجدید نظر خواه «قرار نظارت قضائی صادره عینا تایید و رای صادره قطعی» اعلام شد.

گفتنی است خانم احمدی روز ۲۶ تیر ۹۹ به همراه دهها فعال آزربایجانی در مقابل کنسولگری جمهوری آزربایجان در تبریز، توسط ماموران اطلاعات سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران با ضرب و شتم و جرح بازداشت و بعد از ۲۱ روز بازداشت سرانجام، ۱۶ مرداد ۹۹ با قرار وثیقه سنگین صد میلیون تومانی، موقتا تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

حکیمه احمدی اهل مرند است و پیشتر در ۲۶ مهر ۹۷، نیز بازداشت و در بیدادگاه انقلاب مراغه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۲ سال زندان محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید

بهنام شیخی و حمید منافی ؛ فعالین ملی آزربایجانی با پایان مرخصی به زندان اوین بازگشتند.

اؤیرنجى : «بهنام شیخی» و «حمید منافی نادارلی» فعالین ملی مدنی آزربایجانی با اتمام زمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *