چهارشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / حکیمه احمدی ؛ بیدادگاه کیفری تبریز رأی  بر ممنوع الخروجی فعال ملی آزربایجانی صادر کرده است!

حکیمه احمدی ؛ بیدادگاه کیفری تبریز رأی  بر ممنوع الخروجی فعال ملی آزربایجانی صادر کرده است!

اؤیرنجى : پس از تماس های انجام گرفته با خانم حکیمه احمدی توسط اطلاعات رژیم ایران و تهدید این فعال ملی آزربایجانی به خاطر عدم همکاری با دستگاه اطلاعات و امنیت این ایران، بیدادگاه کیفری تبریز رأی  بر ممنوع الخروجی این فعال ملی آزربایجانی را صادر نمود!

به گزارش اؤیرنجى ؛شعبه ۲ بیدادگاه کیفری تبریز با صدور ابلاغیه ای از این فعال آزربایجانی خواسته است تا جهت ارائه توضیحات به این شعبه مراجعه کند لاکن در اقدامی موذیانه ابلاغیه در تاریخ سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ صادر و در آن تاکید شده تا حکیمه احمدی در تاریخ چهارشنبه ۲ مهر در بیدادگاه حضور یابد، اما مسئولان دادگاه در اقدامی غرض ورزانه ابلاغیه را در تاریخ چهارشنبه ۲ مهر به خانم احمدی اطلاع تسلیم کرده اند. پیام متنی بیدادگاه نیز در تاریخ چهارشنبه به تلفن همراه این فعال ملی ارسال شده است.

در ابلاغیه آمده است:

در خصوص اتهام شما دایر بر اخلال در نظم عمومی با توجه به صدور قرار نظارت قضایی (عدم خروج از کشور) ، قرار صادره راس ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ ، قابل اعتراض در دادگاه کیفری ۲ تبریز میباشد. .

مهلت حضور :

یک روز از تاریخ ۹۹/۷/۱

علت حضور : ادای توضیح

گفتنی است حکیمه احمدی فعال ملی آزربایجانی از معترضان به حملات اشغالگرانه ارمنستان به خاک جمهوری آزربایجان می باشد که در ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی، موقتا تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شده است.

خانم احمدی روز ۲۶ تیر ۹۹ به همراه دهها فعال دیگر آزربایجانی در مقابل کنسولگری آزربایجان شمالی در تبریز، توسط ماموران اطلاعات سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران بازداشت شده بود.

خاطر نشان می سازیم که ؛ خانم حکیمه احمدی از فعالین ملی آزربایجانی اهل مرند پیشتر نیز به تاریخ ۲۶ مهر ۹۷، بازداشت و در بیدادگاه انقلاب مراغه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۲  سال زندان محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید

پاشینیان و مردم ارمنستان برای امتیاز دهی دردناک آماده اند!

اؤیرنجى : نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز دوشنبه ۵ آبان از آمادگی خود و مردم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *