جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / حکیمه احمدی ؛ فعال ملی آزربایجانی با وجود وثیقه صد میلیون تومانی از بیدادگاه به زندان منتقل شده است!

حکیمه احمدی ؛ فعال ملی آزربایجانی با وجود وثیقه صد میلیون تومانی از بیدادگاه به زندان منتقل شده است!

اؤیرنجى : بعد از احضار خانم حکیمه احمدی فعال مدنی آزربایجان جهت ارائه آخرین دفاعیه به شعبه ۱۶ بازپرسی تبریز ایشان را به طور غیر قانونی  به کلانتر ۱۱ و سپس به زندان تبریز منتقل کرده اند.

قبلا خانم حکیمه احمدی وثیقه صد میلون تومانی به بیدادگاه ارائه داده بودند و هم اکنون نیز وثیقه در اختیار بیدادگاه می باشد اما رئیس بازپرسی ۱۶ تبریز  سند صدمیلونی دیگر را جهت آزادی موقت ایشان طلب می کنند.

متاسفانه ایشان  نتوانستند سند دیگری را برای بیدادگاه تهیه کنند و بیدادگاه وى را تحویل  کلانتری ۱۱ داده و سپس به زندان تبریز منتقل نمودند.

گفتنی است خانم احمدی روز ۲۶ تیر ۹۹ به همراه دهها فعال آزربایجانی در مقابل کنسولگری جمهوری آزربایجان در تبریز، توسط ماموران اطلاعات سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران با ضرب و شتم و جرح بازداشت و بعد از ۲۱ روز بازداشت سرانجام، ۱۶ مرداد ۹۹ با قرار وثیقه سنگین صد میلیون تومانی، موقتا تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

حکیمه احمدی اهل مرند است و پیشتر در ۲۶ مهر ۹۷، نیز بازداشت و در بیدادگاه انقلاب مراغه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۲ سال زندان محکوم شده بود.

 

بیشتر بخوانید

سناتور میچ مک‌کانل: اثر انگشت رژیم ایران در فعالیت‌های تروریستی در همه خاورمیانه دیده می‌شود

  اؤیرنجى : سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، هر گونه لغو تحریم‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *