چهارشنبه - ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
خانه / اخبار / خامنه‌ای گفته بود که بایدن باید گام اول را بردارد ؛آمریکا مواضع رژیم ایران در سوریه را بمباران نمود!

خامنه‌ای گفته بود که بایدن باید گام اول را بردارد ؛آمریکا مواضع رژیم ایران در سوریه را بمباران نمود!

اؤیرنجى : در پی حملات هوایی آمریکا علیه شبه‌نظامیان وابسته به رژیم در سوریه رئیس جمهور آمریکا گفت “رژیم ایران نمی‌تواند از پیآمد عمل خود مصون باشد.”

به گزارش اؤیرنجى به استناد از خبرگزاری رویترز ؛ زمانی که از جو بایدن سؤال شد چه پیامی او با حملات هوایی آمریکا در سوریه به رژیم ایران فرستاده است، گفت “ایران نمی‌تواند از پیآمد اعمالش مصون بماند و به ایران هشدار داد، «مواظب باش»”.

بایدن در حالی که برای بررسی خسارت وارده از طوفان شدید زمستانی در تگزاس به این شهر سفر می‌کرد به خبرنگاران (خطاب به رژیم ایران) گفت: ایران بداند حمایتش از شبه‌نظامیانی که منافع آمریکا را تهدید می‌کنند پیامد خواهد داشت. شما نمی‌توانید از پیآمد عملتان مصون بماند.

از سوی دیگر آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا نیز درباره هدف آمریکا در حمله به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در سوریه گفت: فکر می‌کنم پیام به روشنی دریافت شد.

سخنگوی کاخ سفید نیز در واکنش به اظهارات مقامات روسیه، حملات هوایی به سوریه را قانونی خواند.

فاکس نیوز نیز گزارش داد: تصمیم رئیس‌جمهور بایدن برای دستور حمله هوایی به شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران با استقبال جمهوری‌خواهان روبه‌رو شد.

در همین حال خبرگزاری رویترز در گزارشی از حمایت فرانسه از حمله هوایی آمریکا به شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران نوشت: وزارت‌خارجه فرانسه طی اطلاعیه‌ ای اعلام کرد فرانسه در کنار حملات هوایی آمریکا علیه شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه می‌ایستد.

از سوی دیگر ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا در گفت‌و گو با شبکه «ام بی سی مصر» تاکید کرد که رژیم ایران بزرگترین تهدید امنیتی در منطقه عملیات فرماندهی سنتکام است.

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *