خانه / آذربایجان / خسرو معتضد از تحریف تاریخ تا تخریب شخصیت / محمد رحمانی فر

خسرو معتضد از تحریف تاریخ تا تخریب شخصیت / محمد رحمانی فر

بارها با این سؤال و حتی با این انتقاد مواجه شده‌ام که چرا این قدر به پژوهش‌های تاریخی اهمیت می‌دهم؟ در پاسخ گفته‌ام که تاریخ برخلاف تصور اولیه‌ای که از شنیدن این کلمه در ذهن ما نقش می‌بندد، “غرق شدن در گذشته” نیست بلکه “پروژه‌ای برای آینده” است (حداقل در زمان و مکانی که ما زندگی می‌کنیم). به همین خاطر است که از همان اوان مشروطیت، از دوره‌ای که واژه ملت در ایران مورد تعریف و مفهوم‌سازی قرار گرفت، تاریخ‌سازی ایرانی بر مبنای نگرش فارس‌گرایانه و تحریف تاریخ تورک‌های ساکن در ایران شکل گرفت و با روی کار آمدن رضاخان این امر به یک پروژه حکومتی تبدیل گردید که تا امروز هم ادامه دارد.

خسرو معتضد از نام‌آشناترین چهره‌های رسانه‌ای ایران در تحریف تاریخ است. فردی که علاوه بر حضور مداوم در برنامه‌های متعدد تاریخی، به عنوان مشاور در تولید بسیاری از سریال‌های تاریخی نیز نقش ایفا کرده‌است. جالب اینجاست که پژوهش‌ها، نوشته‌ها، مصاحبه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی اینجانب در خصوص تاریخ تورک‌های ساکن در ایران به یکی از دغدغه‌های عمده این استاد مسلم تحریف تاریخ تبدیل شده‌است. تا جایی که دیشب در یکی از اتاق‌های کلاب‌هاوس در حضور بیش از هزار نفر به دروغ ادعا نموده که قرار بوده اینجانب (محمد رحمانی‌فر) هم در آن مباحثه شرکت داشته‌باشم ولی جرأت رویارویی با ایشان را به خود نداده‌ام!

تا آنجا که به خاطر دارم تا امروز فقط یک بار قرار بوده با خسرو معتضد روبرو شوم. آن هم برمی‌گردد به حدود ۸ سال پیش که وقتی یکی از مدیران پان‌فارسیست دانشگاه آزاد تبریز، دکتر جمشیدی‌راد، با دعوت از ایشان قصد تخریب فرقه دموکرات آذربایجان در سالگرد ۲۱ آذر ۱۳۲۵ را داشت، در مواجهه با دانشجویان معترض گفته بود “بروید هر کسی را که می‌خواهید بیاورید تا در این برنامه شرکت کند”. به این ترتیب دانشجویان هم به اینجانب مراجعه کرده‌بودند که البته آن برنامه درست در روز مقرر، به دلایلی نامعلوم لغو شد!

شگفت‌انگیز است که جناب معتضد به جای نقد دیدگاه‌های تاریخی اینجانب، همچنان به تخطئه شخصیت اینجانب و رسانه‌ای پرداخته که حدود دو سال است برنامه‌های تاریخی با حضور اینجانب از آن رسانه (گوناز تی‌وی) پخش می‌شود و در پایان، به زعم خویش، برای اینکه میخ آخر را بر تابوت من بکوبد، مدعی شده که اینجانب از طریق کلاهبرداری (!) مبلغی معادل چهارصد میلیون دلار را از ایران خارج کرده و طبق اسناد پاندورا (!) در یکی از بانک‌های انگلستان سپرده‌گذاری نموده‌ام!

تا آنجا که به خاطر دارم اینجانب تاکنون جز مبالغ بسیار بسیار ناچیزی که در قبال حضور در برخی برنامه‌های خبری تلویزیون ایران‌اینترنشنال از طریق سیستم بانکی انگلستان دریافت کرده‌ام و جز مبلغ بسیار بسیار ناچیزی (در حدود چند صد استرلینگ) که تلویزیون مزبور پس از آخرین حضور من در آن رسانه، شاید به دلیل عدم همراهی اینجانب با ادبیات تحریف‌آمیز آن رسانه، از پرداخت آن امتناع نموده، هیچگونه تراکنش مالی با بانک‌های انگلستان نداشته‌ام و بسیار خرسند خواهم شد که این استاد مسلم تحریف تاریخ که ید طولایی در جعل اسناد تاریخی دارد، سندی هم جعل بفرماید تا من بتوانم مبلغ مزبور را دریافت و با ایشان نصف نمایم!

پ ن:
۱٫ کسی که در حضور بیش از هزار نفر به فرد زنده‌ای که هرچند امکان حضور در آن اتاق و دفاع از خود را ندارد ولی به هر حال امکان دفاع از خود از طرق دیگر را دارد، چنین اتهامات نادرست، نخ‌نما و ناروایی می‌زند، در مورد تاریخ گذشتگان و درگذشتگان چه‌ها که نمی‌کند؟!
۲٫ همچنان حاضرم با خسرو معتضد یا از طریق تلویزیون ایران که برنامه‌های تاریخی وی از آنجا پخش می‌شود یا از طریق تلویزیون گوناز تی‌وی که برنامه‌های تاریخی اینجانب از آن پخش می‌شود و یا از طریق یک تلویزیون ثالث در خصوص “فراز و فرود فرقه دموکرات آذربایجان” مناظره نمایم. البته، به شرط اینکه یا تکلیف پول‌های خوابیده در بانک‌های انگلستان (!) را مشخص کند و یا رسماً عذرخواهی نماید!
۳٫ از اتهامات بی‌اساس و مضحک خسرو معتضد ناراحت نشدم و اراده‌ام بر ادامه راه دشواری که در پیش گرفته‌ام مصمم‌تر شد. این اتهامات نشان می‌دهد، اژدهای هفتاد سر پان‌فارسیسم که تمام رسانه‌های فارسی‌زبان و حتی برخی از رسانه‌های غیرفارسی‌زبان، نشریات، سایت‌ها، سیستم آموزشی، کتب درسی و دانشگاهی و… را به صورت انحصاری قبضه کرده‌است، چقدر از امکانات هرچند اندک ما هراس دارد. چون به خوبی می‌دانند که حقیقت کتمان شده، بسی بیشتر از دروغ تبلیغ‌شده، قدرت نفوذ در اذهان انسان‌های سلیم النفس را دارد.

بیشتر بخوانید

انتصاب استاندار غیر بومی؛ نقض حق تعیین سرنوشت / ابراهیم نوری

ماده ۲ منشور سازمان ملل متحد، منشور آتلانیک (۱۹۴۱) و ماده ۱ میثاقین که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *