چهارشنبه - ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / خشم فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی از حرکات موذیانه وابستگان تروریسم کردی در دانشگاه تبریز!

خشم فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی از حرکات موذیانه وابستگان تروریسم کردی در دانشگاه تبریز!

اؤیرنجى : فعالیت‌های موزیانه عناصر وابسته به تروریسم کردی با حمایت مسئولین دانشگاه تبریز خشم دانشجویان آزربایجانی را برانگیخت.

اخیرا عده‌ای معدود از دانشجویان کرد وابسته به تروریسم کردی از جمله پ‌ک‌ک، حزب دموکرات کردستان و اقلیم شمال عراق به سرکردگی مسعود بارزانی؛ تحت عنوان کانون زاگرس اقدام به فعالیت‌های واگرایانه بر علیه خاک‌های تاریخی آزربایجان  نموده‌اند.

لازم به ذکر است در این اقدام مسئولین دانشگاه تبریز من جمله دکتر مجیدی رئیس دانشگاه و دکتر حسین‌زاده رییس حراست دانشگاه به دور از عرف موجود اقدام به حمایت از آنها می‌کنند.

عرف موجود در دانشگاه تبریز به گونه‌ای است که حتی جزئی‌ترین فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان را مورد رصد و کنکاش قرار داده و در مقابل این‌گونه فعالیت‌های فرهنگی سنگ‌اندازی می‌کنند.

فعالیت این دانشجویان وابسته به تروریسم به گونه‌ای است که علاوه بر تعرض به تمامیت ارضی کشور، اقدام به تحریف اراضی تاریخی آزربایجان در مرحله اول و تحریف هویت آذربایجانی در مرحله دوم کرده‌اند.

فعالین حرکت ملی آزربایجان جنوبی و در راس آن فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی این اقدامات گروه های تروریستی کرد  را رصد کرده و مسببین این امر را مسئولین دانشگاه تبریز می‌داند و در صورتی که مسئولین دانشگاه مانع فعالیت‌های این‌چنینی نشوند، فعالین حرکت ملی آزربایجان جنوبی اقدامات لازم را به خوبی انجام خواهند داد تا جایی که اعضای کانون زاگرس دانشگاه تبریز مجبور به عقب نشینی از مواضع موزیانه خود شوند.

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *