خانه / آذربایجان / خطاب به یک پرسپولیسی هتاک! / محمد رحمانی فر

خطاب به یک پرسپولیسی هتاک! / محمد رحمانی فر

 

مهم نیست فحش‌هایت چقدر رکیک باشند! مهم نیست فحش‌هایت چقدر نژادپرستانه باشند! طرفدار تیم پایتخت که باشی می‌توانی با خیال راحت به طرفداران تیم مقابل فحش بدهی! مخصوصاً اگر تیم مقابلت تراختور باشد و هوادارانش تورک‌ها! یعنی، حتی اگر پای فوتبال هم در میان نباشد، تو حق داری به هر بهانه‌ای که شده، تورک‌ها را مورد تحقیر و توهین قرار بدهی! مگر بارها و بارها از تریبون‌های رسمی و غیررسمی و حتی از رسانه سراسری به تورک‌ها توهین نشده؟!

مگر تا حالا کسی در این کشور به خاطر توهین به تورک‌ها و رفتار و گفتار نژادپرستانه‌اش به زندان رفته‌است؟! زندان مال آنهایی است که دلشان برای زبان مادریشان تنگ می‌شود. باور نداری؟! کافی است یک جستجوی ساده در گوگل انجام بدهی و ببینی چند نفر در آذربایجان تنها و تنها به خاطر دوست داشتن زبان مادریشان زندانی شده‌اند. همین چند روز پیش بود که چهار نفر فقط به خاطر شرکت در مراسم روز جهانی زبان مادری به حبس و تبعید محکوم شدند!

این‌ها را گفتم تا خیالت راحت باشد. این‌ها را گفتم تا مطمئن شوی کسی تا حالا در این کشور به جرم نژادپرستی و به خاطر توهین به تورک‌ها زندان نرفته‌است. البته، قبول دارم که هر وقت توهین‌های شما رکیک‌تر بوده، بعضی‌ها در آذربایجان حرف از شکایت و پیگیری و این قبیل مزخرفات زده‌اند ولی تو خودت را ناراحت نکن! مخاطب این حرف‌ها تو نیستی! مگر تا حالا که این همه نماینده مجلس و این همه نهاد دولتی و غیردولتی حرف از شکایت و پیگیری و این قبیل مزخرفات زده‌اند، کسی به تو یا تیم محبوبت از گل نازک‌تر چیزی گفته؟!

اشتباه نکن! این حرف‌ها آنقدرها هم که فکر می‌کنی بی‌مصرف نیستند! این حرف‌ها مصرف داخلی دارند. درست مثل حرف‌های مسؤولین دولتی که ظاهراً خطاب به غربی‌ها گفته می‌شوند ولی درواقع فقط برای فریب افکار عمومی داخل کشور بر زبان آورده می‌شوند. در اینجا هم گماشتگان همان مسؤولین دولتی مرکزنشین، هربار که احساس می‌کنند شما قدری تندروی کرده‌اید، از این حرف‌ها می‌زنند تا ما را آرام کنند!

تو حق داری توهین کنی! تو حق داری فحاشی کنی؟ تو حق داری به طرف هواداران تیم تراختور سنگ پرتاب کنی! می‌دانی چرا؟ چون تو طرفدار تیم پایتختی! همان تیمی که هر وقت مشکلی برایش پیش آمده از رئیس فدراسیون گرفته تا وزیر ورزش و حتی وزیر امور خارجه و حتی رئیس جمهور مملکت بسیج شده‌اند تا مشکلش را حل کنند. مگر همین چند سال پیش نبود که روحانی به خاطر پرسپولیس به دست و پای اردوغان افتاد؟!

اصلاً تراختور و هوادارانش وصله ناجور فوتبال این کشور هستند. همانگونه که زبانشان وصله ناجور فرهنگ این کشور است. تراختوری‌ها اصلاً شبیه شماها نیستند. آنها نمی‌توانند در تلگرام شعار “گفتار نیک، کردار نیک و پندار نیک” سر بدهند و در ورزشگاه شعارهای کثیف نژادپرستانه بر زبان بیاورند و یا مثلاً به مصداق “کردار نیک”، سنگ به طرف هواداران تیم مقابل پرتاب کنند!

آنها هزار سال بر شما حکومت کردند ولی نه تنها دوستداران زبان فارسی را زندانی نکردند، بلکه عامل گسترش و شکوفایی زبان شما شدند! حال که قدرت دست شماست، حقشان است که زندانی شوند! حقشان است که فحش بشنوند! حقشان است که سنگ بخورند! شما راحت باشید، کسی شما را به خاطر فحش دادن به تورک‌ها یا پرتاب سنگ به سوی آنها محاکمه نخواهد کرد!

فقط بترسید از آن روزی که طرفداران تراختور، دیگر نخواهند فحش بشنوند و تحقیر شوند! بترسید از آن روزی که طرفداران تیراختور، دیگر نخواهند سنگ بخورند! بترسید از آن روزی که تورک‌های آذربایجان، دیگر نخواهند به خاطر دوست داشتن زبان مادریشان به زندان بروند!

 

 

بیشتر بخوانید

تخلیه غیر اصولی سد سهرین زنجان ؛ هزاران قطعه ماهی تلف شدند!

اؤیرنجى : در پی استفاده بی‌رویه و تخلیه غیر اصولی آب سد طبیعی سهرین زنجان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *