خانه / اخبار / خواست رژیم ایران از دانشگاهیان برای خدمتگذاری به خامنه ای و الگوپذیری از قاسم سلیمانی!

خواست رژیم ایران از دانشگاهیان برای خدمتگذاری به خامنه ای و الگوپذیری از قاسم سلیمانی!

اؤیرنجی: همزمان با آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌های کشور، رئیس دولت سیزدهم و معاون سیاسی سپاه‌ پاسداران بر ضرورت اسلامی شدن دانشگاه‌ها تأکید کردند. حرف کلیدی آن‌ها این است که دانشگاهیان باید قاسم سلیمانی را سرمشق قرار دهند و مانند او در خدمت رهبر جمهوری اسلامی قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی رئیس دولت سیزدهم دوشنبه ۱۹ مهر ادعا کرد که  «پیشرفت علمی و تحول، محورِ سند بالادستی گام دوم» است. عضو هیأت مرگ گفت:

«دانشگاه نقطه مرکزی ایجاد تحول در جامعه است و دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید اتاق فکر دولت در ایجاد تحول در جامعه باشد.»

بیش و کم همزمان با سخنان رئیس دولت سیزدهم، سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران در همایش مسئولان استانی کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای با صراحت بیشتری بر ضرورت اسلامی شدن دانشگاه‌ها با هدف پرورش کسانی مانند قاسم سلیمانی تأکید کرد:

«در مکتب شهیدسلیمانی ولایتمداری یک عنصر برجسته است. اگر در ۴۲ سال گذشته در حوزه‌های مختلف موفق بوده‌ایم به خاطر این است که بیانات رهبر انقلاب را پیاده کردیم و اگر در حوزه‌هایی هم ناموفق بودیم به خاطر این است که بیانات رهبر انقلاب در آن حوزه‌ها پیاده نشده است.»

معاون سیاسی سپاه یادآوری کرد:

با توجه به شکل‌گیری مجلس و دولت انقلابی فرصت طلایی برای اسلامی کردن دانشگاه‌ها ایجاد شده است. البته باید تعریف درستی از اسلامی کردن داشته باشیم. باید شاخص‌های دانشگاه اسلامی را درست تبیین کنیم. اگر ما امروز در کشور ناهنجاری‌ها و مشکلاتی را در حوزه‌های مختلف داریم قطعاً به خاطر این است که دانشگاه‌ها اصلاح نشده و باید این کار انجام شود و ظرفیت بسیج اساتید ظرفیت بالایی برای این کار است.»

دانشگاهیان به خدمت رهبری درآیند

پیش از این رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاخص‌های بیانیه گام دوم انقلاب خامنه‌ای برای اسلامی شدن دانشگاه‌ها را برشمرده بود: «دانشگاه تمدن‌ساز، دانشگاه مرجعیت‌ساز، دانشگاه کارآفرین، دانشگاه حل مسئله، دانشگاه عفیف، دانشگاه با گسترش فضای انقلابی، دانشگاه با فضیلت، دانشگاه دین‌مدار، دانشگاه تربیتی، دانشگاه الهام بخش و نقش آفرین در جهان اسلام، دانشگاه اجتماعی، دانشگاه مروج سبک زندگی، پرورشگر قوه عاقله و در نهایت دانشگاه کارآمد.»

رئیس دولت سیزدهم در بخشی از سخنانش به مناسبت آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌های ایران گفت در مفهوم مورد نظر خامنه‌ای و آنچه که او از دانشگاه درک می‌کند، «دانشگاه نقطه مرکزی ایجاد تحول در جامعه است و دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید اتاق فکر دولت در ایجاد تحول در جامعه باشد.»

ابراهیم رئیسی که خود از تحصیلات دانشگاهی بی‌بهره است، در ادامه سخنانش از دانشگاهیان دعوت کرد که به کمک دولت بیایند:

«همه بخش‌های جامعه باید به نظریات و سخنان دانشگاهیان و صاحبنظران توجه کنند و کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها بیش از پیش رونق بگیرد. نباید به هیچ نظریه نو و حرف تازه‌ای بی‌توجه بود، هر چند تاکنون از سوی هیچ استاد و صاحب‌نظری بیان نشده باشد.»

 معاون سیاسی سپاه، همزمان با اظهارات رئیس دولت سیزدهم، مطالبات حاکمیت از دانشگاهیان را با زبان صریح‌تری بیان کرده بود:

«خواسته‌‌های رهبر انقلاب را باید نخبگان عملی کنند. یکی از این مطالبات بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها است. ببینید در سالهای گذشته غربی‌ها به چه فیلم‌هایی از ایران جایزه دادند. اینها با برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد. جهاد امیدآفرینی، مقابله با جریان تحریف و جهاد تبیین این فرمولی است که اساتید رشته‌های مختلف ما باید به سمت آن حرکت کنند.»

جوانی سپس تعریفی هم از جهاد به دست داد:

«جهاد تبیین مقابله با تحریف است. مقابله با تصویر سازی‌های غلطی است که از انقلاب، نظام و رهبری صورت می‌گیرد.»

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *