پنج شنبه - ۹ بهمن ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / خیابان تریبون زندانی سیاسی؛ طرح گرافیتی حمایتی از برداران واثقی بر دیوارهای اردبیل

خیابان تریبون زندانی سیاسی؛ طرح گرافیتی حمایتی از برداران واثقی بر دیوارهای اردبیل

اؤیرنجی : فعالین ملی مدنی آزربایجانی بمنظور حمایت از برداران واثقی فعالین محبوس در بند ۲ زندان اردبیل اقدام به ترسیم گرافیتی علی و رضا واثقی بر دیوار یکی از مناطق شهر اردبیل نمودند.

گرافیتی ترسیم شده تحت عنوان «برداران (تصویر) را آزاد کنید» شامل تصاویر فعالین محبوس آزربایجان علی و رضا واثقی است.

برادران واثقی در تاریخ ۲۱ خرداد سال جاری با حمله ی مامورین امنیتی به محل کارشان با ضرب و شتم بازداشت شده و بعدا به اتهام “مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شبنامه و فعالیت تبلیغی” محاکمه و به دو سال حبس تعزیری محکوم گردیدند.

لازم به ذکر است به علت نبود ادله ی محکمه پسند و کافی در جهت اثبات اتهام انتسابی مامورین امنیتی بر خلاف عرف معمول در حضور آقایان واثقی اقدام به تفتیش مغازه نکرده بلکه بعد از انتقال ایشان به بازداشتگاه شبانه و در نبود هیچ شاهدی اقدام به تفتیش مغازه ی ایشان کرده اند.

همچنین بیدادگاه تجدید نظر در بحبوحه ی اعتراضات ملت آذربایجان و حمایت ها از جریان عملیات آزادسازی قره باغ اقدام به تایید حکم صادره در دادگاه تجدید نظر و اجرای حکم کرد.

فعالین آزربایجانی با توجه به روند ناعادلانه ی دادرسی، عدم استقلال قضات در صدور رای، نبود ادله ی کافی و صدور رای فرمایشی با اجرای گرافیتی بر دیوارهای شهر اردبیل ضمن اعتراض به حکم حبس این دو برادر خواهان آزادی بی قید و شرط ایشان شدند.

بیشتر بخوانید

 ۱۰ اثر طبیعی آزربایجان غربی در زمره آثار ملی ثبت شد

اؤیرنجى : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰ اثر طبیعی استان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *