خبر فوری
خانه / اخبار / دادگاه تجدید نظر؛حکم ۴۸ ماه زندان شش فعال ملی آزربایجانی اهل اهر را تایید نمود+تصویر

دادگاه تجدید نظر؛حکم ۴۸ ماه زندان شش فعال ملی آزربایجانی اهل اهر را تایید نمود+تصویر

اؤیرنجی: دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی ۴۸ ماه احکام حبس ۶ نفر از فعالین ملی آزربایجانی اهل اهر را که در دادگاه انقلاب صادر شده بود، عینا تایید کرد.

به گزارش اؤیرنجی به استناد از رونوشت احکام صادره و تایید شده توسط دادگاه تجدید نظر، شعبه سوم دادگاه تجدید نظراستان آزربایجان شرقی به ریاست قاضی بهلول علیزاده و مستشاری قاضی حسین فرشی رادور که در روز شنبه ۱۰ شهریور ۹۷ با حضور چهار تن از فعالین ملی  تشکیل جلسه داده بود امروز طی ارسال دادنامه ای خبراز تایید حکم بدوی ۶ تن از فعالین به نام های ابراهیم نوریِ، اکبر ابول زاده ، حامد الهوردی‌پور ، مرتضی شکری ، اسرافیل فتح اله‌زاده و سلیمان کاظمی را داده است.

قاضی دادگاه تجدید نظر با توجه به اینکه روند دادگاه در مرحله بدوی را وفق موازین حقوقی رسیدگی و فاقد اشکال دانسته است رای دادگاه بدوی را عینا تایید کرده است.

پیشتر در مرحله دادگاه بدوی “ابراهیم نوری”و ” اکبر ابول زاده ” هرکدام به ۱۰ ماه و “حامد الهوردی پور” ، “سلیمان کاظمی” ، “مرتضی شکری” و “اسرافیل فتح‌اله‌زاده” هر کدام به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده بودند که با نظر نهایی شعبه سوم دادگاه تجدید نظر احکام صادر شده فوق قطعی می باشد.

لازم به ذکر است شعبه سوم دادگاه با وجود اینکه آقای صالح ملا عباسی دیگر فعال ملی مدنی را نیز برای رسیدگی به دادگاه احضار نموده بود در رای نهایی صادره نامی از این فعال برده نشده است.

آقای ابراهیم نوری دیگر فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی  که حکم بدوی ده ماه وی نیز عینا تایید شده است هم اکنون در زندان ائوین در حال سپری نمودن دوران محکومیت ۶ ماه خویش در خصوص اعتراضات روز قدس می باشد.

در ۱۵ آبان ۹۴ سیمای جمهوری اسلامی ایران در یکی از برنامه‌های تلوزیونی‌اش که برای کودکان و نوجوانان تهیه می‌ شده‌ ، با تولید محتوایی توهین‌آمیز علیه تورک‌ها خشم شهروندان تورک را به همراه آورد که سلسله اعتراضات خیابانی در شهرهای آزربایجان را منجر شد.

اهر یکی از کانون بزرگ اعتراضات شهری بود که ده‌ ها نفر در آنجا دستگیر شدند.

محاکمه دستگیر شدگان ماه‌ها ادامه داشت که در بیست و سوم مهرماه ۹۶ ، شعبه یک دادگاه انقلاب اهر، هفت تن از فعالین دستگیر شده را به حبس تعزیری محکوم کرد.

بیشتر بخوانید

نظربایف، رئیس افتخاری مادام العمر شورای تورک شد

نورسلطان نظربایف رئیس جمهور سابق قزاقستان، به پیشنهاد رجب طیب اردوغان و با تصویب دیگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *