خانه / اخبار / دادگاه سه فعال تورک آزربایجانی در تهران برگزار شد

دادگاه سه فعال تورک آزربایجانی در تهران برگزار شد

اؤیرنجى: آقایان “بهنام نورمحمدی” ، “یاسین ارفعی” و “مهدی قمری” در شعبه ۱۰۲۹ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی شهید قدوسی تهران به مورخ یکشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۷ به جهت رسیدگی به اتهامات واهی وارده دادگاهی شدند.

 

به گزارش اؤیرنجى؛ این فعالین آزربایجانی پیش از برگزاری دادگاه اخیرشان، روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۷ به شعبه ۷ بازپرسی زندان اوین در تهران احضار و اتهام «تشویش اذهان عمومی» به آنها ابلاغ شده بود. این درحالی‌است که قبل از برگزاری آن جلسه دادگاه اتهام «تبلیغ علیه نظام» به این سه فعال ابلاغ گردیده بود.

در دادگاه دیروز که به ریاست قاضی شعبه عباس‌نژاد برگزار شد ، اتهام واهی «اقدام علیه امنیت ملی» به این سه فعال ملی-مدنی آزربایجانی تفهیم شده است؛ به‌طوری‌که در طول رسیدگی به پرونده این فعالین آزربایجانی ، دادگاه در هر جلسه سه اتهام متفاوت به آن‌ها ابلاغ کرده است.

بهنام نورمحمدی روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه ۹۶ بهنام نورمحمدی (در محل کارش از سوی نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده و در بازداشتگاه زندان اوین بازجویی شده بود. قرار بازداشت این فعال آزربایجانی تا تاریخ دهم اردیبهشت‌ماه تمدید شده بود. این فعال ملی-مدنی آزربایجانی شهروند روستای نادارلی (نظرلو) شهرستان شبستر پیش‌تر در سال ۸۹ و در بازی تیم فوتبال تراختور آزربایجان، مهرماه سال ۹۱ در مراسم سالگرد مرحوم ابراهیم جعفرزاده در خوی و همچنین در قیام خردادماه آزربایجان دستگیر شده بود.

روز یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ پس از تحمل ۲۵ روز بازداشت در بازداشتگاه اوین بهنام نورمحمدی به همراه یاسین ارفعی هر کدام با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی موقتاً آزاد شدند.

یاسین ارفعی، بهنام نورمحمدی و مهدی قمری به دلیل چاپ تقویم تورکی آزربایجانی بازداشت شده بودند و حالا با اتهامات واهی دستگاه قضایی رژیم نژادپرست ایران روبرو شده‌اند.

بیشتر بخوانید

سه ایرانی به اتهام حمل مواد مخدر در معده و روده در دیاربکر ترکیه دستگیر شدند

اؤیرنجی : در راستای شاهکارهای ایرانیان در کشورهایی مه به آنها سفر می کنند اینبار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *