خبر فوری
خانه / اخبار / دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ؛ در اعتراض به کشته شدن همکلاسیهای خود تجمع نمودند + ویدئو و تصاویر

دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ؛ در اعتراض به کشته شدن همکلاسیهای خود تجمع نمودند + ویدئو و تصاویر

اؤیرنجى : امروز ۸ دیماه ۹۷ در دانشگاه آزاد واحد علوم وتحقیقات ، خیل عظیم دانشجویانی که برای گرفتن مطالباتشان وپاسخگویی از کارگزاران رژیم فاشیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام جهت واژگون شدن اتوبوس دانشجویان تجمع کرده اند در میدان این دانش دانشگاه به چشم می خورد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در دانشگاه آزاد ؛ دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات درسیلی عظیم وارد این دانشگاه شده و خواستار این گردیدند که کارگزاران رژیم جنایتکار حاکم بر جغرافیای ایران نام به اینهمه سهل انگاری پاسخ دهند .

در این تجمع اعتراض آمیز دانشجویی دانشجویان درمیدان دانش این دانشگاه شعارهایی با محتوای زیر سر داده شد :

دانشجوی شهیدم ـــ خون تو پس میگیرم
ولایتی حیا کن دانشگاه را رها کن
دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد
محاکمه محاکمه مسئول بی لیاقت
ولایتی حیا کن دانشگاه را رها کن

قابل ذکر است که از نخستین ساعات صبح امروز نیروهای امنیتی درخیابانهای دانشگاه و درب ورودی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات مستقرشده و خواستار متفرق شدن تجمع کنندگان گردیدند اما دانشجویان اعلام کرده ‌اند تا پاسخ خواسته ها و مطالباتشان را نگیرند صحنه را ترک نخواهند نمود.

ازسوی دیگر حراست این دانشگاه نیز درهراس از اعتراضات گسترده دانشجویان و خانواده هایشان اعلام کرده که برای ورود به دانشگاه علوم و تحقیقات و برگزاری تجمع دانشجویان باید کارت دانشجویی به همراه داشته باشند.همچنین درهمه مسیرهای دانشگاه نیروهای امنیتی چیده شده که تجمع از اساس شکل نگیرد اما دسته های اولیه در حال شکل گیری است.

دادستان تهران ادعا کرده تاکنون در رابطه به حادثه تصادف اتوبوس در دانشگاه آزاد، دو نفر بازداشت شده و دو تن از مسئولان دانشگاه آزاد از سوی مقامات قضایی احضار شده‌اند؛ لاکن هنوز گزارش‌ رسمی درباره علت واژگونی اتوبوس دانشجویان منتشر نشده است.

پس از وقوع این سانحه، ابتدا گزارش‌هایی منتشر شد که سکته راننده را علت انحراف مسیر اتوبوس عنوان کرده بود، اما بعد موضوع فرسوده‌بودن این خودرو و ترمز بریدن آن از سوی برخی شاهدان عینی طرح شد.

 

بیشتر بخوانید

کارشناسان نیروی دریایی آمریکا در حال برسی اثر انگشت و جای دست بر روی نفکش هستند

اؤیرنجى: ارتش آمریکا چهارشنبه ۱۹ ژوئن با اعلام این‌که حمله به نفت‌کش ژاپنی در دریای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *