خانه / آذربایجان / دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز؛ ” قادین جینایتلری سیاسی دیر “

دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز؛ ” قادین جینایتلری سیاسی دیر “

اؤیرنجی: امروز ۲۹ شهرویور ۱۴۰۱ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با برپایی تجمعی در جلوی ساختمان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، قتل مهسا امینی توسط نیروهای گشت ارشاد در شهر تهران و تبعیض سیستماتیک علیه زنان را محکوم کردند.

IMG_8490

به گزارش “صفحه اطلاع رسانی عباس لسانی”، یکی از دانشجویان در سخنرانی خویش در تجمع مذکور اعلام کرده است: ” قتل مهسا امینی نشان داد، ستم و استثمار علیه زنان در نظم کنونی تمامیت جان و هستی آنها را هدف قرار میدهد گشت ارشاد که در ماههای اخیر خشونتش بیش از پیش نمایان شده است ارتباط وسیعی با اشکال مختلف سرکوب سیستماتیک زنان، همچون محروم کردن زنان از پایان خودخواسته بارداری، قوانین مرتجعانه خانواده، نابرابری های دستمزدی و استثمار مضاعف در محل کار و … دارد”. همچنین دانشجویان پلاکاردی با مضمون “قادین جینایت لری سیاسی دیر”،” قادین حاقلاری ، اینسان حاقلاری دیر”و … در تجمع مذکور به نمایش گذاشته اند.

طی روزهای اخیر با کشته شدن مهسا امینی پس از بازداشت توسط گشت ارشاد نیروی انتظامی موجی از نارضایتی در آحاد جامعه ایران را در پی داشته و در دو روز اخیر تظاهراتهایی در شهرهای مختلف از جمله تهران، رشت ، سنندج و …بوقوع پیوسته است.

بیشتر بخوانید

۶۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

اؤیرنجى: شورای کانون‌های صنفی دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کرده که تجمع شنبه دوم مهر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *