خبر فوری
خانه / اخبار / دانشجوی دانشگاه تبریز طی سخنرانی خود به شدت از خامنه ای و رژیم ایران انتقاد نمود + ویدئو

دانشجوی دانشگاه تبریز طی سخنرانی خود به شدت از خامنه ای و رژیم ایران انتقاد نمود + ویدئو

اؤیرنجى : سخنرانی دانشجوی دانشگاه تبریز در روز شنبه ۱۷ آذر ۹۷ در مراسمی که برای بزرگداشت روز دانشجو در این دانشگاه برگزار شده بود، تحسین دانشجویان را در پی داشت. در این سخنرانی دانشجوی دانشگاه آزربایجان  خواستار پاسخگویی ولی فقیه شد که مورد استقبال سایر دانشجویان قرار گرفت. در این میان تعدادی از دانشجونماهایی که با سهمیه بسیج برای اینطور مواقع به دانشگاه وارد میشوند تلاش میکردند در سخنرانی اعتراضی دانشجوی این دانشگاه اخلال ایجاد کنند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در دانشگاه تبریز و به استناد از فایل ویدئویی منتشره در فضای مجازی ؛ این دانشجو خطاب به پزشکیان نایب رئیس مجلس می‌گوید: «اگر در این ۴۰ سال نتوانستید آزادی دانشگاه را تضمین کنید، ۴۰ سال دیگر هم نمی‌توانید»؛ «چرا رهبر در ۳۰ سالگی رهبری‌اش، به دانشگاه نمی‌آید و به دانشجویان گزارش عملکرد نمی‌دهد؟»

چرا هاشم خواستار را به بیمارستان روانی بردند؟، چرا اسماعیل بخشی بازداشت شده است؟

پزشکیان که بلند شده بود و می خواست به سخنان این دانشجو اعتراض کند دانشجویان یکصدا به به پزشکیان می‌گویند: «اوته یره» (بشین).

دانشجویان دانشگاه فنی شماره یک تبریز در اعتراض به کیفیت نامناسب غذای دانشگاه و شرایط ناسالم و غیر بهداشتی سالن غذا خوری غذا ها را در وسط سالن غذا خوری این دانشگاه انباشت کردند.

دانشجویان هم مانند سایر قشرهای مختلف در ایران از امکانات رفاهی و آموزشی محروم هستند و این کشور دائما شاهد اعتراضات دانشجویی بوده است.

بیشتر بخوانید

سال ۲۰۴۰ سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد

اؤیرنجى : سال ۲۰۴۰ سیستم کشاورزی در بریتانیا سرسبز پر از ربات‌ها خواهد شد. مزرعه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *