خانه / اخبار / دانشگاه علم و صنعت تهران دانشجویان معترض را در ساختمان ریاست زندانی کرد!

دانشگاه علم و صنعت تهران دانشجویان معترض را در ساختمان ریاست زندانی کرد!

اؤیرنجى : تجمع اعتراضی ده‌ها دانشجوی دانشگاه علم و صنعت تهران در انتقاد به انتصاب معاون فرهنگی جدید این دانشگاه، با برخورد نیروهای حراست و محصور کردن ده‌ها دانشجوی متحصن در ساختمان ریاست دانشگاه روبه‌رو شد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور ؛ روز سه‌شنبه سوم دی‌ماه ده‌ها دانشجوی معترض با شرکت در این تحصن خواستار برکناری عبدالمجید ارجمندی، سرپرست معاونت فرهنگی این دانشگاه، به دلیل سوابق برخورد با دانشجویان بوده‌اند که در واکنش به تجمع دانشجویان، ماموران حراست با قفل کردن درهای ساختمان محل تجمع، دانشجویان متحصن در ساختمان ریاست را زندانی کردند. این در حالی بود که ریاست دانشگاه نیز نسبت به این تجمع هیچ‌گونه واکنشی نشان نداد.

دانشجویان این دانشگاه عزل فوری سرپرست جدید معاونت فرهنگی و عدم برخورد کمیته انضباطی با تحصن را از مطالبات خود عنوان کرده‌اند.این دانشجویان همچنین خواستار احترام به نظر تشکل‌های دانشجویی در انتصاب معاونت فرهنگی دانشگاه شده‌اند.

گزارش‌ دانشجویان حاضر در تحصن حاکی است، نیروهای حراست دانشگاه تعدادی از دانشجویان دختر معترض را نیز برای مدتی محاصره کردند.

از سویی دیگر، ساعتی بعد حراست دانشگاه با خاموش کردن بخاری‌های ساختمان ریاست و روشن کردن کولر قصد فشار به دانشجویان معترض محصور شده در آن برای توقف تجمع را داشته است.

بیشتر بخوانید

استعفای هوک و جایگزینی آبرامز با وی به عنوان نماینده آمریکا در امور ایران 

اؤیرنجى : برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه شش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *