خانه / آذربایجان / دانش‌آموز موفق آذربایجان برای تحصیل در رشته پزشکی ترکیه را برگزید

دانش‌آموز موفق آذربایجان برای تحصیل در رشته پزشکی ترکیه را برگزید

اؤیرنجی: موفق‌ترین دانش‌آموز جمهوری آذربایجان برای ادامه تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا را ترجیح داد.

نگار آقازاده، دانش‌آموز آذربایجانی که در امتحان ورودی دانشگاه ۷۰۰ امتیاز کسب کرد، برای ادامه تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا را انتخاب کرد.

آقازاده در آزمون به تمام سوالات پاسخ صحیح داده و موفقترین دانش‌آموز کشورش شده است. این دانش‌آموز آذربایجانی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی به تشریح دلیل ترجیح خود برای ادامه تحصیلش در دانشگاه آنکارا پرداخت.

وی گفت: با راه‌نمایی مدیر دفتر موسسه فرهنگی یونس امره در باکو برای بورسیه تحصیلی در ترکیه مراجعه کردم. می‌دانم که تحصیل پزشکی در ترکیه بسیار خوب است. بررسی کردم و دیدم که دانشگاه آنکارا یک موسسه آموزشی با استانداردهای بسیار بالا است. بسیار پسندیدم و دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا را ترجیح دادم.

آقازاده ادامه داد: با بورسیه کامل در آنجا تحصیل خواهم کرد و تمام هزینه‌ها توسط این دانشگاه تامین خواهد شد. ترکیه در عین حال کشور برادر ما است. خود را در آنجا راحت و امن احساس خواهم کرد.

پروفسور نجدت انووار، رئیس دانشگاه آنکارا نیز طی تماس تلفنی به آقازاده تبریک گفته و برای او آرزوی موفقیت کرد.

انووار در این مکالمه تلفنی با آقازاده اظهار داشت: دانشگاه بسیار خوبی را انتخاب کرده‌اید. دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا یکی از بهترین موسسات آموزشی ترکیه است. آنچه در توان داریم انجام خواهیم داد تا بتوانید بهترین آموزش را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید

معلوماتی درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

۱- قرار است از سال آینده میلادی روی گوشی های با اندروید ۱۲ بتوان مستقیما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *