پنج شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / دبیر کل خانه کارگر ایران: پشت صحنه کولبری‌ کردها در مرزها «قاچاقچیان» قرار دارند.

دبیر کل خانه کارگر ایران: پشت صحنه کولبری‌ کردها در مرزها «قاچاقچیان» قرار دارند.

اؤیرنجى : بنا بر گفته های “علیرضا محجوب”دبیر کل خانه کارگر ایران، پشت صحنه کولبری‌ کردها در مرزها «قاچاقچیان» قرار دارند.

«علیرضا محجوب» در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایلنا، با اشاره به حادثه‌ سقوط از کوه نوجوانی که برای تهیه تلفن همراه کولبری می‌کرد، گفت: «متاسفانه سوداگری و سودپرستی عده‌ای که اسباب این فجایع را فراهم می‌کنند و کسانی که پشت صحنه کولبری‌ها هستند که در حقیقت همان قاچاقچیان هستند، باعث شده است تا از ارزانترین نیروی کار برای قاچاق استفاده شود.»

او با بیان اینکه باید برابر قانون قاچاق ارز و کالا سخت‌ترین مجازات‌ها در مورد قاچاقچیان اعمال شود، گفت: «متاسفانه این افراد از مجازات مصون هستند و این سبب می‌شود که از ارزانترین نیروی کار برای قاچاق استفاده کنند.»

محجوب گفت: «کودکان نیز ارزانترین و خوش‌فرمانترین نیرو برای کار هستند به این جهت سوداگران بدترین استثمار را نسبت به افرادی دارند که برطبق قانون نباید کار کنند. انتظار داریم که دستگاه قضایی اشد مجازات را برای افرادی که از کودکان برای کولبری استفاده می‌کنند، قائل شود.»

طی سالهای گذشته با چراغ سبز رژیم ایران، هزاران قاچاقچی کرد در مناطق مرزی غرب آزربایجان و بخشی از استان سنندج، آزادانه در حال قاچاق جنس، اسلحه و مشروبات الکی می باشند و مسئولان رژیم ایران از قاچاقچی نامیدن آنها نیز طفره رفته و آنها را «کولبر» خطاب می کنند.

این قاچاقچیان ضربه سهمگینی بر اقتصاد آزربایجان جنوبی وارد نموده و با کسب سودهای کلان از راه قاچاق، زمین ها و املاک تورک ها را در غرب آزربایجان خریداری می کنند.

قاچاقچیان کرد در حالی روزانه هزاران تن جنس قاچاق را وارد کشور می کنند که حکومت ایران اجازه چنین کاری را به مرزنشینان تورک در نوار مرزی آزربایجان جنوبی با آزربایجان شمالی نمی دهد. دولت ایران پیشتر میزان بار ورودی مسافران در گمرک بازارچه مرزی بیله سوار اردبیل را به ٣ کیلو گرم کاهش داد و در اردیبهشت ماه ۹۶ هم وارد کردن این میزان بار را نیز ممنوع اعلام کرد.

رژیم ایران با آزاد گذاشتن راه قاچاق برای کردها، در صدد است تا بنیه اقتصادی آنها را در غرب آزربایجان تقویت نماید و از نفوذ و قدرت تورک ها در منطقه بکاهد.

در فرورین ماه ۹۹ هم «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان رژیم ایران از اهدای کارت هدیه‌ای به ارزش یک میلیون تومان به تمام قاچاقچیان کرد در مرزهای غربی کشور به دلیل بحران کرونا خبر داد.

حمایت آشکار دولت ایران از قاچاقچیان کرد در حالی صورت می گیرد که هزاران کارگر آزربایجانی به دلیل کرونا بیکار شده اند اما دولت کوچکترین اقدامی در حمایت از آنها به عمل نمی آورد.

بیشتر بخوانید

ناسیونالیسم ایرانی و مناقشه قره‌باغ / میلاد بالسینی

مواضعی که در رابطه با آزادسازی قره‌باغ اشغالی عموما در بین سه ملت آذربایجانی، ایرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *