پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / درخواست آزادی “عباس لسانی” ؛ اینبار بر دیوارهای موغان نقش بست +تصویر

درخواست آزادی “عباس لسانی” ؛ اینبار بر دیوارهای موغان نقش بست +تصویر

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن موغان (پارس آباد)  با دیوار نویسی های گسترده خواستار آزادی عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی از زندان شوونیسم فارس  شدند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و استناد از تصاویر منتشره در شبکه های مجازی ؛ فعالین ملی آزربایجانی ساکن موغان هم راستا با همفکران و مبارزان آزربایجانی در شهرهای دیگر اقدام به دیوار نویسی گسترده با خواست آزادی “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی نمودند.

آقای “عباس لسانی” در ۲۵ دی ماه سال گذشته درحالی که در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز در یک جلسه واخواهی حضور بعمل رسانده بود، بلافاصله پس از اتمام جلسه توسط نیروهای قضایی-امنیتی دستگیر و تحت بازداشت نیروهای امنیتی اردبیل درآمد.

وی از آن زمان تا کنون در زندان اردبیل در وضعیت بلاتکلیفی بسر برده و توسط شعبه معاونت دادستاتی اردبیل نیز با اتهامات سنگینی روبرو شده است.

بازداشت اخیر آقای لسانی به قرائت فعالین مدنی و نهادهای حقوق بشری ” سناریوسازی علیه وی ” تلقی شده و از این رو اعتراضات بسیاری را به دنبال داشته است.

کمپین ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌‌ای، شعارهای مداوم هزاران نفری در ورزشگاه‌ها، تجمع در شهرهای اروپایی، دیوار گرافی – دیوار نویسیهای گسترده و چاپ و نصب ده‌ها هزار پوستردر شهرهای مختلف آزربایجان از جمله اقداماتی بوده که در جهت آزادی عباس لسانی صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *