دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / اخبار / درخواست کمک تورکان اویغور زندانی در کارخانه های جلادان چین کمونیست!

درخواست کمک تورکان اویغور زندانی در کارخانه های جلادان چین کمونیست!

اؤیرنجى : یکی از ساکنان سن پترزبورگ روسیه یادداشت یک تورک اویغور را پیدا کرد که در کفش هایی که از The North Face خریداری کرده است در خواست کمک می کند.

در این یادداشت آمده است: “به من کمک کنید، من در چین زندانی هستم ، لطفاً به اویغورها کمک کنید.”شرکت the north face اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد این خبر آغاز کرده است.

چندی پیش نیز شرکت پوشاک معروف سوئدی «اچ اند ام» با اشاره به نگهداری حدود یک میلیون تورک اویغور در اردوگاه های کار اجباری، قطع ارتباط خود را با تولیدکنندگان پنبه در منطقه خودمختار سین کیانگ چین اعلام کرد.«اچ اند ام» روابط تجاری غیر مستقیم با پیمانکاران فرعی در چین داشت.

مدیران این شرکت اظهار داشته بودند که گزارشات مربوط به کار اجباری و تبعیض علیه اقلیت های مذهبی و اتنیکی در منطقه خودمختار اویغور  “نگران کننده” است و این نوع اقدامات در زنجیره تأمین مواد مورد نیاز شرکت، فارغ از کشور و منطقه ممنوع است.

این شرکت اظهار داشت که هر نوع کار اجباری “بدون در نظر گرفتن کشور یا منطقه” را در زنجیره تأمین خود منع می کند و در صورت وقوع چنین مواردی، اقدامات فوری برای خاتمه روابط تجاری انجام می شود.

«اچ اند ام» همچنین خواستار تحقیق در مورد این موضوع در چین شد. این شرکت از تولیدکنندگان درخواست می کند گزارش جامعی در مورد اینکه آیا کارگران موردنظر به سایر مناطق چین نیز منتقل و مجبور به کار شده اند، از دولت چین درخواست کند.

طبق داده های سازمان ملل و سازمان های غیردولتی برجسته جهان، در حال حاضر نزدیک به ۱ میلیون تورک اویغور، قزاق و سایر اقلیت های قومی مسلمان توسط دولت پکن به عنوان نیروی کار ارزان با کار اجباری در اردوگاه های کار اجباری مورد استفاده قرار می گیرند.کارشناسان سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری تاکید دارند که احتمالا این رقم خیلی بیشتر از اینهاست.

بیشتر بخوانید

سجاد صدقی ؛ بازداشت و شکنجه فعال ملی آزربایجانی توسط نیروهای امنیتی در تبریز!

اؤیرنجى : سجاد صدقی فعال ملی آزربایجانی ساکن تبریز روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ توسط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *