خبر فوری
خانه / آذربایجان / دروغ ها و وعده های پوچ دوباره در آزربایجان / ا.دیلمانلی 

دروغ ها و وعده های پوچ دوباره در آزربایجان / ا.دیلمانلی 

آزربایجان از دیر باز مهد جوانمردی و اراده و همت بوده و در گیرودار بلا همیشه در صف اول حادثه‌ها سینه سپر کرده و تعیین شرایط را به خواست خودش رقم زده است، اما بعد از مدتی هر بار شرایط بر ضرر ملت بزرگ آزربایجان رقم خورده و سکان ها به دست دشمنانمان افتاده است.

از انقلاب مشروطیت تا حکومت فرقه دموکرات و خیانت‌ها به خلق مسلمان در انقلاب دروغین ایران گرفته  حتی در آزربایجان شمالی نیز دولت مللیمان به دست روس‌ها از هم پاشیده شده است.از جنگ ایران و عراق همچون گذشته تورک های آزربایجان طعمه  «ایران» شده اند و ناخواسته برای تمامیت ارضی ایران! فداگردیده و بازیچه دست از خود کمترین ها شده اند.

این بازی دوسر باخت به نام ایرانیت همچنان ادامه دارد، تا جایی که هر دولتی با هر نامی در ایران سر کار آمده (دولت سازندگی رفسنجانی ، اصلاح طلبان خاتمی، اصول گرایان احمدی نژاد، دولت امید روحانی) با منافع آزربایجان به نفع ایران سو استفاده ها کرده اند و آخر سر نیز سهم آزربایجان فلاکت، بدبختی‌، تیره روزی، عقب ماندگی،آسمیلاسیون… شده است.

در هر انتخابات فرمایشی رژیم، سهم آزربایجان از منابع طبیعی غارت شده خودش فقط وعده و گنده گویی بوده است و بعد از (ائششیین کؤرپودن کئچدییینده) به ریش ما خندیده اند و ما را با توهین های شنیع هرروزه شان حقیر کرده اند.

امید آخر رژیم ایران برای بقا یعنی دولت به اصطلاح امیدش و روحانی، با پر رویی تمام و گستاخی های تازه با چه رویی دوباره به آزربایجان آمده است!! ؟

ایران کثیرالمله به مانند بمبی ساعتی به نقطه انفجار (تجزیه) نزدیک می‌شود و اتاق فکر ایرانی این خطر را احساس کرده اند و ماشه این بمب گویا در آزربایجان است و سران رژیم در صدد خنثی سازی آنند، به این سبب برای آرام نگه داشتن اوضاع متشنج ایران،این بار نیز پون های طلایی به آزربایجان تکلیف می‌کنند و روحانی قصد دارد برای بقای ایرانش و نظام ولی فقیهش بار دیگر در آزربایجان دنباله وعده های پوچش را اینبار با گفتارهای مکارانه دیگرش بگیرد!

زخم های کهنه آزربایجان مستعمره با هیچ مرهمی بهبود نخواهد شد ، حتی با احیای دریاچه اورمیه، حتی با اصل پوسیده ۱۵-۱۹، حتی با فرهنگستان زبان تورکی، حتی با سیستم کهنه فدرالی نیز نمی‌توانید مانع از نابودی ایرانتان شوید.

ایران در شرایط اسفناک اقتصادی و بحران‌های مختلف ویرانگر همه جانبه درآستانه فروپاشی و جنجال های اجتماعی قرار دارد و روز به روز از مشروعیت نظام اسلامی ایرانی کاسته شده و مردم به سران نظام بدبین هستند .

بعداز اعتراض های دی‌ماه سال قبل که ماهیت معیشتی برای مردم داشته، در اکثر شهرها در ایران به غیر از شهرهای آزربایجان و جلوگیری از شروع دوباره خیزش ها در شهرهای آزربایجان و ترس از تجزیه ایران ، سران رژیم را بر آن داشته تا پیش دستی کرده و از نقطه ضعف ملت آزربایجان که دریاچه اورمیه، تبریز ۲۰۱۸، خط آهن تبریز میانه، بزرگراه تبریز بازرگان… و وعده های پوچ و توخالی و شیره مالیدن بر سر تورکان به بهانه این که هنوز هم ( آزربایجان سر ایران است!، غیور مردان آزربایجان) و صدها لاف تو خالی که آزربایجان فناگردیده را هم تراز اصفهان، یزد، کرمان نشان داده و اینبار به این بهانه ملتمان را از شورش و اعتراضات دور نگه داشته و آینده ای مطمئن برای ایران فردایشان رقم بزنند، اما دریغ از اینکه خیلی دیر شده است، ملت تورک آزربایجان راه خودرا از ایران جدا کرده است، آزربایجان دیگر جان و مالی برای فدا کردن در راه ایران و روباه بنفش (روحانی)، یونسی ها و حداد عادل ها و طباطبایی ها و… ندارد.

تورک های آزربایجان با معادلات خودشان و به دور از تاریخ و فرهنگ دروغین ایرانیان به راه پر افتخار خودشان ادامه خواهند داد و به هیچ شخصی اجازه تصمیم گیری در آینده اش را نمی‌دهند.

 

بیشتر بخوانید

بیکاری ، فقر و خودکشی ؛ چهره ای که حاکمان جغرافیای ایران نام کنونی ترسیم نموده اند!

آمار دقیقی از جمعیت زیر خط فقر ایران ارائه نمی‌شود. نهادهای دولتی همچنان بر نرخ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *