خانه / اخبار / در حملات اسرائیل به حمص؛ ۱۰ نفر از نیروهای سپاه پاسداران ایران کشته شدند

در حملات اسرائیل به حمص؛ ۱۰ نفر از نیروهای سپاه پاسداران ایران کشته شدند

اؤیرنجى:در حملات شب گذشته اسرائیل به مواضع سپاه پاسداران ایران در شهر خصم سوریه دست کم ۱۰ نفر از نیروهای سپاه کشته شده اند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از اسوشیتدپرس ، در حملات شب گذشته اسراییل، دست کم ١٠ عضو سپاە پاسداران کشتە شدند  و سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، می‌گوید هدف از این «حمله»، نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان غیر سوری مورد حمایت ایران بودند.

سلاح و تجهیزات نظامی ایران کە در ھفتە گذشتە از طریق ھواپیما وارد دمشق شدە و سپس بە حمص منتقل شدە بود، ھدف قرار گرفتە و منهدم شدند.

پایگاه تیاس یا تی-۴ پیشتر نیز هدف حمله اسرائیل قرار گرفته بود؛ اسرائیل در بهمن ماه سال پیش پایگاه تی-۴ را در واکنش به «اقدام ایران در ارسال پهپاد نظامی» به آسمان کشورش، بمباران کرد. در فروردین ماه گذشته ۱۴ نفر، از جمله چند ایرانی، در حمله ای به این پایگاه کشته شدند.

تلویز‌یون دولتی سوریە مدعی شدە حملات موشکی را خنثی کردە است در صورتیکە صدا و نور انفجارھای پی در پی در شعاع ۵ کیلومتری فرودگاە حمص شنیدە و دیدە شدە است.

شبکە حقوق بشر سوریە تایید کردە کە اھداف موشک‌باران شدە در حمص وابستە بە سپاە پاسداران ایران بودە است. منابع بیمارستانی حمص گفتەاند، پس از این حملات بخش اورژانس این بیمارستان بر روی مردم عادی بستە شدە است.

این حملات یکروز پس از تاکید جمهوری اسلامی برای ادامە حضور در سوریە انجام شد. روز بیستم فردوردین گذشتە اسراییل تیفور حمص مرکز نیروی قدس سپاە را ھدف قرار دادە بود کە در جریان آن تعدادی از فرماندھان سپاە پاسداران کشتە شدند.

سپاە پاسداران دربارە این حملات سکوت کردە و نسبت بە اخبار محلی مبنی بر کشتە شدن ١٠ پاسدار ھم واکنشی نشان ندادەاند.

اسرائیل خواستار پی‌گیری تدابیر امنیتی در مناطق کاهش تنش در جنوب سوریه، مانند درعا و قنیطره است. اسرائیل تأکید دارد حضور نظامی ایران و حزب‌الله لبنان در آن را «تحمل نمی‌کند».

آمریکا، روسیه و اردن در تیرماه سال گذشته به توافقی برای ایجاد یک منطقه امن در جنوب سوریه، شامل سه استان درعا، قنیطره و سویدا، دست یافتند. این سه استان در نزدیکی مرزهای اردن و همچنین بلندی‌های جولان واقع شده‌اند و در ماه‌های اخیر درگیری‌های شدیدی در آن‌ها جریان داشت.

بیشتر بخوانید

به پاس زحمات نظر بایف ؛ پایتخت قزاقستان از این پس “نورسلطان” نامیده شد!

اؤیرنجى ؛ آستانه، پایتخت قزاقستان را از این پس باید «نورسلطان» بنامیم. این تغییر نام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *