خانه / اخبار / در درگیری نیروهای نظامی ایران و اکراد تروریست در آزربایجان غربی ۱۱ تروریست کشته شد

در درگیری نیروهای نظامی ایران و اکراد تروریست در آزربایجان غربی ۱۱ تروریست کشته شد

اؤیرنجى: نیروی زمینی سپاه ایران از کشته شدن ۱۱ فرد مسلح منتسب به گروه های تروریستی کرد که قصد نفوذ از منطقه مرزی اشنویه استان آزربایجان غربی به این کشور را داشتند، خبر داد.

به گزارش اؤیرنجى؛ روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ۱۱ فرد مسلح منتسب به گروه های تروریستی کرد که قصد نفوذ از منطقه مرزی اشنویه استان آزربایجان غربی به این کشور را داشتند در نتیجه درگیری سنگین با نیروهای سپاه کشته و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

در این اطلاعیه عنوان شده است: «شب گذشته یک تیم مجهز تروریستی وابسته به استکبار جهانی و سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه که قصد نفوذ به کشور از منطقه مرزی اشنویه برای ایجاد نامنی و انجام اقدامات خرابکارانه را داشت در کمین نیروی زمینی سپاه گرفتار و طی درگیری سنگین ۱۱ نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و تعداد دیگری نیز زخمی شدند».

این اطلاعیه افزوده است: «با انهدام این تیم تروریستی مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و تجهیزات ارتباطی ضبط شده است».

گفتنی است هفته پیش نیز درگیری مشابهی نیز بین سپاه پاسداران ایران و حزب دموکرات در اشنویه در نزدیکی اورمیه اتفاق افتاده بود.

روابط عمومی سپاه ایران «سپاه نیوز»، در ۲۶ ژوئن سال جاری اعلام کرده بود که دردرگیری‌ میان نیروهای سپاه پاسداران این کشور و نیروهای حزب دموکرات کردستان ایران در منطقه مرزی سروآباد و منطقه عمومی مهاباد، واقع در استان آزربایجان غربی ۵ فرد مسلح از جمله دو فرمانده آنها به نام های “آرش منبری” و “شورش منبری” کشته شدند.

بیشتر بخوانید

به پاس زحمات نظر بایف ؛ پایتخت قزاقستان از این پس “نورسلطان” نامیده شد!

اؤیرنجى ؛ آستانه، پایتخت قزاقستان را از این پس باید «نورسلطان» بنامیم. این تغییر نام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *