پنج شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / در پی اعتراض مردم آزربایجان ؛ بنر تورکی به دورنالار یوواسی بازگردانده شد.

در پی اعتراض مردم آزربایجان ؛ بنر تورکی به دورنالار یوواسی بازگردانده شد.

اؤیرنجى : پس از اعتراض افکار عمومی، رسانه های نوشتاری و مجازی آزربایجان جنوبی به برچیده شدن بنر تورکی نصب شده بر سردر ورزشگاه دونیالار یوواسی اورمیه ،مسئولان ورزشی استان آزربایجان غربی مجبور به بازگرداندن این بنر گردیدند.

بر روی بنر حذف شده که از سالهای گذشته بر سر در ورزشگاه ۶ هزارنفری دورنالاریوواسی اورمو نصب شده بوده، به زبان تورکی جمله «دورنالاریوواسینا خوش گلیب‌سیز» نوشته شده بود. پس از حذف این بنر تورکی، یک بنر خوشامدگویی به زبان فارسی در این محل نصب شده است.

بنر جدید در داخل ورزشگاه نصب شده و بر روی آن جمله تورکی «سن چاغیرسان گلرم من» هم اضافه شده، در عین حال مسئولان ایران در اقدامی شیطنت آمیز پرچم رژیم ایران را نیز به گوشه این بنر اضافه کرده اند.

این بنر تورکی «در مسابقات لیگ ملت های جهان توسط مسئولین برگزاری آن مسابقات برداشته شده بود» و بنر فعلی به «همت باشگاه شهرداری اورمیه (اورمو)» در ورزشگاه دورنالاریوواسی نصب گردیده است.

لازم به ذکر است، شهر اورمو به پایتخت والیبال آسیا معروف است و ورزشگاه دورنالار یوواسی این شهر میعادگاه عاشقان والیبال آزربایجان است. سر دادن شعارهای هویت طلبانه توسط هواداران آزربایجانی در این ورزشگاه بارها خبرساز شده و خشم تورک ستیزان و دشمنان آزربایجان را برانگیخته است.

در خردادماه ۹۸، در جریان مسابقات لیگ جهانی والیبال، که در ورزشگاه دورنالار یوواسی اورمو برگزار شد، خبرگزاری‌های رژیم ایران اعتراف کردند که در این مسابقات کسی تیم ملی «ایران» را تشویق نکرد.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه تروریستی پاسداران ایران با انتشار خبری در این باره اقرار کرد هواداران آزربایجانی در سالن شش هزار نفری دورنالار یوواسی اورمو نامی از «ایران» نمی برند و فقط «آزربایجان» را تشویق می کنند.

بیشتر بخوانید

ناسیونالیسم ایرانی و مناقشه قره‌باغ / میلاد بالسینی

مواضعی که در رابطه با آزادسازی قره‌باغ اشغالی عموما در بین سه ملت آذربایجانی، ایرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *